26. 4. 2018 - Černobylfest

26. dubna 2018 8:30 - 13:00
kino Luna, Špičák 134, Český Krumlov

Černobylfest - Filmový festival ​ ke 32. výročí černobylskéa k 7. výročí fukušimské havárie s Václavem Vašků, Julií Ajubovou, Vladem Rusakovem a Alexem Davidsonem.

Již tradičně zařazujeme snímek režiséra Petra Nesnídala  Prázdniny v Černobylu a následnou besedu s protagonisty snímku fotografem a publicistou Václavem Vašků a tzv. černobylskými dětmi Julií a Vladem z Kyjeva. Druhým dokumentem, který bude možno zhlédnout, je The Abandoned Land (festivalový název Opuštěná země). Natočil jej režisér Gilles Laurent v městečku Tomioka, které se nachází v blízkosti jaderné elektrárny Fukušima. Gilles Laurent se bohužel premiéry, která byla plánována na 5. výročí havárie v jaderné elektrárně Fukušima Daichi, nedožil. Stal se totiž obětí teroristického útoku v bruselském metru 22. března 2016, když jel do střižny na poslední úpravy svého filmu.

Pozvání do Českého Krumlova přijal jeden z dalších tvůrců tohoto snímku, Alex Davidson. Podrobnosti ke snímkům a k festivalu najdete na festivalovém webu cernobylfest.cz.
Tlumočení besedy z ruštiny a angličtiny zajištěno.Černobylfest pořádá sdružení Jihočeské matky v rámci Evropských

týdnů akcí za budoucnost po Černobylu a Fukušimě.
www.cernobylfest.cz .

 
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner