1. 11. 2013 - Energeticky soběstačné obce

Calla – Sdružení pro záchranu prostředí ve spolupráci s AF-CityPlan uspořádali seminář Energeticky soběstačné obce – příležitost pro lokální ekonomiky.

Konal se v pátek 1. listopadu 2013 v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje v Č. Budějovicích.

V dnešní době neustále se zvyšujících cen energií, narůstající závislosti na dodávkách paliv z nestabilních regionů, či přetrvávajících problémů v zemědělství přináší orientace na posilování energetické soběstačnosti obcí a měst vícenásobný užitek. Peníze za energii a paliva neutíkají z regionu, ale podpoří zemědělce, podnikatele a zaměstnají místní občany. Na semináři, kterého se zúčastnili zástupci obcí, měst, Místních akčních skupin, ale i energetičtí a ekologičtí poradci a další zájemci, zazněly rady, jak se koncepčně vydat po cestě ke snížení energetické závislosti, jaké nástroje a opatření využít. Své praktické zkušenosti předal i starosta první české energeticky soběstačné obce Kněžice.

Program semináře:

Decentralizace energetiky jako cesta posilování energetické bezpečnosti -
Ing. Ivan Beneš, místopředseda Českého národního výboru pro omezování následků katastrof

Energetická soběstačnost regionů a obcí – jak na ni? - Ing. Karel Srdečný, EkoWATT

Kněžice, první energeticky soběstačná obec v ČR – Milan Kazda, starosta obce

Zkušenosti z přípravy energetických koncepcí jihočeských měst a obcí – Ing. Zdeněk Krejčí, Energy Centre České Budějovice

Interaktivní mapa obnovitelných a alternativních zdrojů jako podklad pro energetické plánování obcí - Ing. Leoš Gál, Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy

Koncepce 100%  - energeticky soběstačné evropské regiony – Ing. Milan Smrž, Eurosolar CZ

Komunity pro zelenou energii v MAS Mezilesí – Mgr. Karel Merhaut, AF-CITYPLAN s.r.o./Liga ekologických alternativ

Jednotlivé prezentace si můžete stáhnout z webových stránek www.calla.cz, konkrétně: http://bit.ly/1hSOPlH .

Pokud máte zájem o účast,  přihlašte se jedním z těchto způsobů: osobně na adrese Calla, Fráni Šrámka 35, 370 01  České Budějovice, e-mailem na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , telefonem na 384 971 930 případně faxem na číslo 384 971 939.   Ideálně pomocí přiložené návratky. Na akci není vybíráno vložné. Možnost oběda v jídelně v budově Krajské úřadu.

Akce byla podpořena Jihočeským krajem v rámci grantového programu Rozvoj venkova a krajiny 2013. Konala se také za finanční podpory projektu Komunity pro zelenou energii a Intelligent Energy Europe.

 
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner