Bezpečnost atomu
Švýcarská jaderná elektrárna Leibstadt bude až do února odstavená
Středa, 09 Listopad 2016 00:00

Po prvním bloku švýcarské jaderné elektrárny Beznau bude nyní na delší dobu odstavena také další švýcarská jaderná elektrárna Leibstadt. Kvůli zoxidovaným nánosům na obalech paliva bude elektrárna předběžně do února příštího roku mimo provoz.

Celý článek...
 
Francie odstavuje pět jaderných reaktorů
Neděle, 23 Říjen 2016 00:00

Francouzský jaderný dozorný úřad ASN přezkoumává několik jaderných elektráren, jedna z nich je na hranici s Německem.

Celý článek...
 
Japonsko končí s projektem rychlého reaktoru Monju
Čtvrtek, 13 Říjen 2016 00:00

Japonská vláda se rozhodla ukončit dlouhodobě problematický projekt rychlého reaktoru Monju, do kterého během minulých dekád investovala 10 miliard dolarů. Vládní tajemník Jošihide Suga oznámil po zářijovém mimořádném jednání kabinetu, že bude ustavena expertní komise, která bude mít za úkol do konce roku 2016 připravit „kompletní revizi projektu Monju, včetně jeho likvidace.“ Zároveň uvedl, že japonská vláda se nevzdává programu rozvoje rychlých reaktorů.

Celý článek...
 
Havarovaná elektrárna ve Fukušimě stále řeší problém úniku kontaminované vody
Středa, 24 Srpen 2016 00:00

Společnost Tepco, která spravuje objekt havarované jaderné elektrárny ve Fukušimě, připustila, že opatření, jejichž cílem bylo zamezit kontaminaci podzemních vod, nevedla k cíli. Pás zmrazené půdy, který měl zabránit proudění podzemní vody do areálu elektrárny a jejímu mísení s vodou kontaminovanou v důsledku havárie, nedosahuje předpokládaného efektu. Pět let po havárii se stále nedaří zabránit únikům radioaktivní vody do Tichého oceánu.

Celý článek...
 
Sklovitý radioaktivní déšť po fukušimské havárii
Sobota, 06 Srpen 2016 00:00

Výzkumníci poukazují na extrémní teploty, které vznikly při tavení aktivní reaktorové zóny při havárii v japonské jaderné elektrárně Fukušima. Při teplotách nad 2.000 °C se roztékalo dokonce i betonové opláštění reaktorové nádoby. Oxid křemičitý je jedna ze substancí při výrobě betonu, při roztavování betonu se tak drobné částečky kyseliny křemičité dostaly do vzduchu. Ty obalily částečky césia a částečky železa a postaraly se tak po jejich ochlazení o pevný sklovitý obal.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner