Bezpečnost atomu
Riziko lesní požárů v Černobylem zamořených oblastech
Pondělí, 16 Květen 2016 00:00

Hasič Anton Beneslavskij ze speciálního týmu Greenpeace popsal na blogu Nuclear reaction své zkušenosti s lesními požáry v oblastech vystavených radioaktivnímu zamoření po černobylské havárii jeho článek přinášime ve zkrácené verzi.

Celý článek...
 
Areva kryla vadné výrobky falšováním dokumentace
Pátek, 06 Květen 2016 00:00

Francouzský jaderný dozor zveřejnil zprávu o materiálových vadách v padesáti produktech společnosti Areva, které jsou součástí aktuálně provozovaných reaktorů. Poté, co byla materiálová vada loni detekována v tlakové nádobě rozestavěného reaktoru EPR ve Flamanville, přistoupilo vedení Arevy ke kontrolám technologických postupů ve svém kovárenském závodě Creusot. Kontroly se vztahovaly i na výrobky, které továrna vyprodukovala před desítkami let.

Celý článek...
 
Evropský jaderný dozor ve prospěch bezpečnosti
Úterý, 26 Duben 2016 00:00

Německá vláda požádala Belgii o dočasné uzavření reaktorů Doel 3 a Tihange 2, které se nacházejí v blízkosti hranic. Oba reaktory byly 20 měsíců mimo provoz kvůli přezkumu tlakových nádob, ve kterých byly objeveny stovky trhlin. Belgická vláda reagovala sdělením, že rozhodnutí je plně v kompetenci tamního úřadu pro jadernou bezpečnost. Belgický jaderný dozor tvrdí, že bezpečný provoz reaktorů aktuálně není ohrožen. Další spolupráci s Německem pak podmiňuje konstruktivním přístupem.

Celý článek...
 
Na stavbě Leningradskaja II byly porušeny bezpečnostní standardy
Úterý, 19 Duben 2016 00:00

Ruská ekologická organizace Zelenyj mir (Zelený svět) zveřejnila informace o nedodržování bezpečnostních standardů na stavbě jaderné elektrárny Leningradskaja II, které ji předal bývalý pracovník hlavního dodavatele Viktor Alejnikov. Hlavní bezpečnostní problém se týká porušení předepsaných postupů připrovádění svarů v primárním okruhu reaktoru. Viktor Alejnikov, který pracoval v jaderném průmyslu od roku 1991, považuje rizika plynoucí z porušení bezpečnostních standardů za vážná.

Celý článek...
 
Při údržbě francouzské JE Paluel došlo k pádu mnohatunového parogenerátoru
Úterý, 12 Duben 2016 00:00

Společnost EDF, provozovatel francouzských jaderných elektráren, informovala na konci března jaderný dozor o nehodě, ke které došlo v během údržby v JE Paluel. Parogenerátor o hmotnosti 465 tun a výšce 22 metrů, jehož výměna byla jedním z důvodů servisní odstávky, se uvolnil z manipulačního zařízení a spadl na podlahu reaktorové haly. Nehoda se obešla bez vážných zranění, jeden dělník by zraněn lehce.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner