Bezpečnost atomu
ČEZ významně posílí kontrolu jaderných elektráren
Sobota, 12 Březen 2016 00:00

Společnost ČEZ významně zpřísní kontrolu obou českých jaderných elektráren.  Jak přiznává, podnětem k tomu jsou nedávné rozsáhl výpadky v Dukovanech, které energetickému gigantu způsobily více než miliardovou ztrátu. Okolnosti komentuje Jakub Šiška.

Celý článek...
 
Fukušima pět let po havárii – úniky radioaktivních materiálů pokračují
Pondělí, 29 Únor 2016 00:00

V březnu uplyne pět let od chvíle, kdy vlna tsunami, která zasáhla severovýchodní pobřeží Japonska, způsobila vážnou havárii v jaderné elektrárně Fukušima Daiiči. Výpadek zásobování elektřinou a následné selhání systému chlazení vedlo k roztavení jaderného paliva v reaktorech. Následné výbuchy vodíku způsobily zničení reaktorových hal a únik radioaktivních izotopů do ovzduší. V důsledku kontaminace širšího okolí elektrárny bylo nutné dlouhodobě evakuovat 160 000 lidí.

Celý článek...
 
Čína z bezpečnostních důvodů pozastavila výstavbu dvou reaktorů EPR
Středa, 10 Únor 2016 00:00

Čínská vláda zveřejnila na konci ledna strategické dokumenty ke stavu jaderné energetiky, ze kterých vyplývá potřeba posílení bezpečnostních mechanismů. Oficiální dokument přiznává, že stávající mechanismy připravené pro reakci na havarijní stavy nejsou dostatečné k tomu, aby mohly čelit potenciálním problémům podle aktuálních odhadů. Čínský jaderný dozor zároveň oznámil pozastavení výstavby reaktorů EPR v jaderné elektrárně Taishan z bezpečnostních důvodů, vyloučil ovšem ukončení projektu.

Celý článek...
 
V Japonsku poprvé potvrzena rakovina kvůli Fukušimě
Pondělí, 14 Prosinec 2015 00:00

Japonská vláda poprvé oficiálně uznala, že jeden zaměstnanec jaderné elektrárny Fukušima dostal vlivem radiace po havárii v roce 2011 rakovinu. Nyní má dostat odškodnění. Jak ale mnozí experti upozorňují, ve skutečnosti je výskyt nádorových onemocnění po katastrofě mnohem vyšší. Podrobnosti od Jakuba Šišky.

Celý článek...
 
Problém s bezpečnostními kontrolami v JE Dukovany
Úterý, 17 Listopad 2015 00:00

Jaderná elektrárna Dukovany řeší problém s bezpečnostními kontrolami. U potrubí v nejaderné i v jaderné části byly zjištěny nekvalitní rentgenové snímky. Podle informací z týdeníku Respekt byly „snímky trubek rozmazané, někdy byl místo potřebných tří různých snímků jednoho svaru jen okopírován stejný snímek a některé svary hrozící netěsností byly označeny jako bezchybné.“ Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová uvedla pro Respekt, že není vyloučené záměrné zanedbání kontrol, aby se zkrátila doba odstávky.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner