Bezpečnost atomu
Dlouhodobé vystavení nízkým dávkám záření může zvýšit riziko vzniku leukémie
Pátek, 31 Červenec 2015 00:00

Dlouhodobý výzkum zjistil u více než 300 000 pracovníků ve Francii, Spojených státech a Velké Británii, kteří byli mnoho let vystaveni nízkým dávkám radiace, zvýšené riziko úmrtí na leukémii.

Celý článek...
 
Fukušima a ochota zavřít oči před následky jaderných havárií (3. část - závěrečná)
Pátek, 24 Červenec 2015 00:00

John Downer, převzato z The Ecologist

Propagátoři jaderného průmyslu dokázali vymyslet řadu komunikačních obratů pro ospravedlnění katastrof v jaderných zařízeních. Třebaže nejde o neprůstřelnou argumentaci, slouží dobře svému účelu - udržuje přesvědčení politických a mediálních špiček i široké veřejnosti o dokonalé bezpečnosti reaktorů. První část textu si přečtete zde, druhou pak zde.

Celý článek...
 
Reaktor ve Flamanville má další problém – nefunkční ventily
Pondělí, 15 Červen 2015 00:00

Inspektoři ze státní organizace IRSN objevili další potenciálně nebezpečnou závadu u rozestavěného reaktoru EPR ve francouzském Flamanville. Pojistné ventily na zařízení pro vyrovnávání tlaku v potrubí primárního okruhu neplnily při testech řádně svoji funkci. Ztráta chladiva v důsledku chybného fungování pojistného ventilu byla jednou z příčin havárie v americké elektrárně Three Mile Island, která v roce 1979 vedla k částečnému roztavení aktivní zóny reaktoru.

Celý článek...
 
Fukušima a ochota zavřít oči před následky jaderných havárií (2. část)
Pondělí, 27 Duben 2015 00:00

John Downer, převzato z The Ecologist

Propagátoři jaderného průmyslu dokázali vymyslet řadu komunikačních obratů pro ospravedlnění katastrof v jaderných zařízeních. Třebaže nejde o neprůstřelnou argumentaci, slouží dobře svému účelu - udržuje přesvědčení politických a mediálních špiček i široké veřejnosti o dokonalé bezpečnosti reaktorů. Předchozí část textu si přečtete zde.

Celý článek...
 
Padesátiprocentní pravděpodobnost dalšího Černobylu před rokem 2050, říkají bezpečnostní specialisté
Pátek, 24 Duben 2015 00:00

A podle největší statistické analýzy jaderných havárií, jaká byla kdy provedena, je zde rovněž padesátiprocentní pravděpodobnost, že se v následujících deseti letech přihodí katastrofa o rozsahu americké jaderné elektrárny Three Mile Island.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner