Bezpečnost atomu
Na stavbě JE Hinkley Point mají problém s betonováním základů
Pondělí, 16 Říjen 2017 00:00

Betonování základů na stavbě jaderné elektrárny Hinkley Point doprovázejí problémy s kvalitou práce. Stavební dozor si vyžádal vybourání části základů a jejich opětovné vybetonování. Důvodem byla slabá vrstva betonu, který navíc nesplňoval požadované parametry. Problémy se týkají části základů, u níž je počítáno s vedením kabeláže.

Celý článek...
 
Proti provozu belgických jaderných reaktorů protestovalo 50 000 lidí
Úterý, 27 Červen 2017 00:00

Lidský řetěz o délce 90 kilometrů vytvořili 25. června účastníci protestní akce, jejímž hlavním požadavkem bylo uzavření belgických reaktorů Tihange 2 a Doel 3. V tlakových nádobách těchto reaktorů byly v létě 2012 detekovány stovky trhlinek, ale po dlouhých odstávkách povolil belgický jaderný dozor na konci roku 2015  jejich opětovné spuštění.

Celý článek...
 
Lesní požáry sužují kontaminované lesy poblíž havarované elektrárny ve Fukušimě
Pondělí, 19 Červen 2017 00:00

Na přelomu dubna a května propukl rozsáhlý lesní požár v horách poblíž jaderné elektrárny Fukušima Daiiči, která byla zničena v důsledku vážné havárie po zemětřesení v březnu 2011. Požár postupně zachvátil přibližně 75 hektarů lesa na území kontaminovaném radiací uvolněné v důsledku havárie, během níž došlo k roztavení paliva v reaktorech.

Celý článek...
 
Jaderné elektrárny nejsou dostatečně pojištěny
Středa, 03 Květen 2017 00:00

Nová německá studie institutu FÖS ukazuje, že jaderné elektrárny v německém sousedství by nebyly v případě nadprojektové havárie dostatečně pojištěny před možnými následky. Mezinárodní normy pro ručení za jaderné škody jsou podle této studie posazeny velmi nízko.

Celý článek...
 
Bankrot Westinghouse ohrožuje britský projekt jaderné elektrárny Moorside
Pátek, 28 Duben 2017 00:00

Březnový bankrot společnosti Westinghouse neohrožuje jen rozestavěné reaktory ve Spojených státech, ale také další projekty v různých fázích přípravy. Projekt výstavby tří reaktorů AP1000 (produkt Westinghouse) v britském Moorside byl plánován konsorciem NuGen, které vedle Toshiby (tedy vlastníka Westinghouse) tvořila společnost Engie (bývalá GdF). Vedení Engie však využilo smluvní možnosti prodat celý svůj podíl Toshibě v případě nedodržení výchozích podmínek. Bankrot Westinghouse výchozí podmínky nepochybně mění.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner