Těžba uranu
Nový uranový důl v Indii škodí místním zemědělcům
Pátek, 21 Červen 2013 00:00

Indický uranový důl v lokalitě Thummalapalle, který byl otevřen v loňském roce, způsobuje nepřípustné znečištění vodních zdrojů a ohrožuje zdraví obyvatel. Ve svém prohlášení to uvedl Venkatasubba Reddy, předseda politické strany Rayalaseema Rashtra Samithi, když reagoval na výsledky lékařských vyšetření obyvatel postižených vesnic.

Celý článek...
 
Košice nadále nesouhlasí s těžbou uranu za svými humny
Pondělí, 18 Březen 2013 00:00

Obyvatele Košic a okolí nepříjemně překvapila zpráva o podpisu memoranda o porozumění mezi kanadskou firmou European Uranium Resources (dříve Tournigan) a ministerstvem hospodářství, které podporuje těžbu uranového ložiska na Jahodné. Kanadská firma zde provádí geologický průzkum od roku 2005, záměr ovšem narazil na silný odpor obyvatel Košic a okolí.

Celý článek...
 
Evropská unie přispěje na likvidaci následků těžby uranu v Kyrgyzstánu
Pondělí, 28 Leden 2013 00:00

V polovině ledna přislíbili zástupci Evropské unie, že vyčlení 2,8 milionu dolarů, které pomohou vládě Kyrgyzstánu zlikvidovat radioaktivní odpad z těžby uranu. Konkrétně má jít o vyčištění a zajištění šesti velkých odkališť, kde nejvíce hrozí rozsáhlá kontaminace okolí.

Celý článek...
 
Ministerstvo odmítlo Australanům přístup k uranu
Pátek, 21 Prosinec 2012 00:00

Ministerstvo životního prostředí zamítlo žádost firmy Urania Mining o stanovení průzkumného území na vyhledávání uranu v oblasti Ploužnice na Liberecku. Sdružení Calla, jako účastník řízení, toto odmítnutí pro rizika, které by přinesla budoucí těžba, požadovalo rovněž. Žádost firmy z roku 2008 již jednou ministerstvo odmítlo, ale ta uspěla u Městského soudu v Praze, který z důvodu nesouladu stanovisek státní správy zamítavé rozhodnutí zrušil.  Díky tomu, že nyní Ministerstvo průmyslu vyjádřilo jasný názor, že žádost Urania Mining s.r.o. není v souladu s platnou státní surovinovou politikou, byl tento rozpor vyřešen.

Celý článek...
 
Finský projekt těžby uranu čelí katastrofálním únikům z prasklého odkaliště
Čtvrtek, 22 Listopad 2012 00:00

Záměr finské společnosti Talvivaara mining získávat uran z nízkokovnaté rudy jako vedlejší produkt těžby niklu, o kterém jsme informovali letos v dubnu, čelí vážnému problému. V neděli 3. listopadu prasklo u niklového dolu dno nádrže na odpadní vodu. Kapalný odpad z těžby, který unikal více než týden, rychlostí tisíců kubických metrů za hodinu, kontaminoval okolní řeky a jezera podstatně závažněji než dosavadní průsaky. Jenom do jezera Kivijärvi se v důsledku havárie dostalo 900 kilogramů niklu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 12
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner