Těžba uranu
Areva zmrazila projekt uranového dolu v Namibii
Neděle, 28 Říjen 2012 00:00

Společnost Areva v polovině října oznámila, že plánované otevření uranového dolu  Trekkopje v Namibii odkládá na dobu, kdy budou příznivější podmínky na trhu s uranem.  Na konci roku přejdou práce do režimu údržby, který umožňuje dokončit přípravy otevření dolu v pozdějším termínu. Ve vyjádření společnosti je uvedeno, že: "vzhledem k pokračujícímu poklesu ceny uranu a částce, kterou je ještě třeba do nového dolu investovat, nemá Areva jinou možnost než otevření dolu Trekkopje odložit.“

Celý článek...
 
Ve švédských obcích se uran těžit nebude!
Pondělí, 30 Červenec 2012 00:00

Přinášíme otevřený dopis švédských starostů k záměrům těžby uranu na území jejich obcí publikovaný pod názvem "Ve švédských obcích se uran těžit nebude!" 28. června 2012.

Kanadská společnost Continental Precious Minerals, australská Aura Energy a několik dalších těžebních firem usiluje o zahájení těžby uranu ve Švédsku. Zástupcům těchto firem vzkazujeme, že naše obce využijí své právo veta k zastavení jejich projektů. Těžební společnosti financováním geologického průzkumu plýtvají svými penězi, ale zároveň odrazují firmy i jednotlivce, kteří chtějí investovat do udržitelného rozvoje regionů. Žádáme proto těžební společnosti, aby ukončily své aktivity na území našich obcí.

Celý článek...
 
Ministr Kuba: další uranové doly a chemické loužení uranu
Čtvrtek, 19 Červenec 2012 00:00

Na návrh ministra průmyslu Kuby vláda rozhodla zadat posouzení možností zahájení nové těžby uranu na ložiscích Brzkov a Horní Věžnice v blízkosti Polné na Jihlavsku. Uvažováno je také nové chemické loužení uranu na Liberecku. Technologická agentura ČR již vyhlásila veřejnou zakázku za 6,7 milionu korun, která má zhodnotit možnosti takové těžby.

Celý článek...
 
Australská Koongarra uchráněna před těžbou uranu
Pondělí, 11 Červen 2012 00:00

Rada australské provincie Severní teritorium na konci května rozhodla o rozšíření slavného národního parku Kakadu o území, na kterém se nachází významné ložisko uranu. Rozhodnutí znamená završení dlouhodobého úsilí vlastníka pozemku, původního obyvatele Austrálie Jeffreyho Lee, o záchranu oblasti před devastací těžbou.

Celý článek...
 
Finská veřejnost protestuje proti riskantnímu záměru těžby uranu v provincii Kainuu
Pátek, 27 Duben 2012 00:00

Formálním odvoláním i veřejnými protesty odpověděla finská veřejnost na rozhodnutí vlády udělit těžební firmě Talvivaara licenci na získávání uranu jako vedlejšího produktu z těžby niklu v dolech na území provincie Kainuu na severu Finska.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 11
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner