Těžba uranu
Následky uranové těžby v Kazachstánu a vyhlídky do budoucnosti
Úterý, 15 Srpen 2017 00:00

Během sovětské éry se v Kazachstánu podobně jako v tehdejším Československu a Německu začal těžit uran, který měl sloužit potřebám celého sovětského bloku. V 80. a 90. letech 20. století se z třiceti kazašských  uranových dolů vyvážela uranová ruda, která po obohacení představovala více než třetinu sovětské produkce.

Celý článek...
 
Vláda schválila Surovinovou politiku ČR
Středa, 14 Červen 2017 00:00

Vláda dnes schválením Surovinové politiky ČR znovu potvrdila zachování limitů těžby hnědého uhlí na velkolomu ČSA a celkový ústup od využívání hnědého uhlí jako hlavní energetické suroviny. Zásoby uhlí před limity mají být využity co nejefektivněji, aby se zabránilo plýtvání. Oproti původním snahám ministerstva průmyslu prosadit opakované posuzování limitů těžby je tento přístup realističtější a navazuje na schválenou Státní energetickou koncepci. Ta říká, že roční spotřeba hnědého uhlí klesne během dvaceti let o 70 procent.

Celý článek...
 
Španělsko: široká opozice vůči plánovanému uranovému dolu Salamanca
Neděle, 30 Duben 2017 00:00

Plány australské společnosti Berkeley Resources na povrchový uranový důl Retortillo a chemickou úpravnu v provincii Salamanca ve Španělsku vyvolaly řadu protestů. Společnost plánuje dokončit výstavbu úpravny uranových rud v prvních měsících roku 2017.

Celý článek...
 
Těžba uranu skončila, škody jdou do desítek miliard korun
Čtvrtek, 27 Duben 2017 00:00

Vyvezením posledního vozíku smolince z uranového dolu Rožná I dnes finálně skončila těžba uranu v České republice.  Těžba a upracování uranové rudy po sobě zanechaly škody velkého rozsahu, Česká republika byla nucena na jejich sanace od roku 1989 vynaložit již více než 40 miliard korun a dalších 60 miliard ještě vydá [zdroj]. Jen na odstraňování následků chemického loužení ve Stráži pod Ralskem se vláda zavázala během následujících třiceti let uhradit 31,3 miliardy korun. Plány Ministerstva průmyslu na budoucí těžbu dalších ložisek, jak jsou obsaženy v návrhu Surovinové politiky ČR, by již jen z těchto důvodů měly být nadobro opuštěny.

Celý článek...
 
Hitachi prodělává kvůli sázce na obohacování uranu
Pondělí, 06 Březen 2017 00:00

Nadnárodní koncern Hitachi očekává, že bude muset za rok 2016 vykázat ztrátu ve výši 0,62 miliardy dolarů kvůli neúspěšnému projektu obohacování uranu ve Spojených státech. Na tiskové konferenci o hospodářských výsledcích to oznámil viceprezident společnosti Micujaki Nišijama.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 / 12
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner