Těžba uranu
Pod lithiovou mlhou září špinavý uran
Středa, 11 Říjen 2017 00:00

Skutečným důsledkem schválení dnes vládou projednávaného materiálu „Zpráva o nutnosti zajištění ekonomických zájmů státu v oblasti využití kritických superstrategických surovin EU a některých dalších surovin“ bude zachování tuzemského uranového průmyslu a to s významnou podporou státu. Navzdory faktu, že těžba uranu v České republice skončila a nastal čas úklidu škod ještě za desítky miliard korun. Pro MPO a zejména pro sebe zprávu připravil státní podnik DIAMO bez předchozí konzultace s kompetenčně spoluzodpovědným MŽP. Přestože název materiálu budí dojem, že jde především o politiky tolik propírané lithium, namísto surovin pro 21. století se tak ve skutečnosti máme vracet k surovinám století minulého.

Celý článek...
 
Co drží ceny uranu tak nízko?
Čtvrtek, 24 Srpen 2017 00:00

V červenci 2017 zveřejnil Seeking Alpha, server pro akciové investory, článek popisující trable uranového průmyslu způsobené rostoucí produkcí uranu a obrovských zásob uranu, které tlačí spotové ceny uranu dolů a vedou ke stagnující poptávce po uranu.

Celý článek...
 
Následky uranové těžby v Kazachstánu a vyhlídky do budoucnosti
Úterý, 15 Srpen 2017 00:00

Během sovětské éry se v Kazachstánu podobně jako v tehdejším Československu a Německu začal těžit uran, který měl sloužit potřebám celého sovětského bloku. V 80. a 90. letech 20. století se z třiceti kazašských  uranových dolů vyvážela uranová ruda, která po obohacení představovala více než třetinu sovětské produkce.

Celý článek...
 
Vláda schválila Surovinovou politiku ČR
Středa, 14 Červen 2017 00:00

Vláda dnes schválením Surovinové politiky ČR znovu potvrdila zachování limitů těžby hnědého uhlí na velkolomu ČSA a celkový ústup od využívání hnědého uhlí jako hlavní energetické suroviny. Zásoby uhlí před limity mají být využity co nejefektivněji, aby se zabránilo plýtvání. Oproti původním snahám ministerstva průmyslu prosadit opakované posuzování limitů těžby je tento přístup realističtější a navazuje na schválenou Státní energetickou koncepci. Ta říká, že roční spotřeba hnědého uhlí klesne během dvaceti let o 70 procent.

Celý článek...
 
Španělsko: široká opozice vůči plánovanému uranovému dolu Salamanca
Neděle, 30 Duben 2017 00:00

Plány australské společnosti Berkeley Resources na povrchový uranový důl Retortillo a chemickou úpravnu v provincii Salamanca ve Španělsku vyvolaly řadu protestů. Společnost plánuje dokončit výstavbu úpravny uranových rud v prvních měsících roku 2017.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 / 12
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner