Radioaktivní odpady
Oživení projektu hlubinného úložiště se ve Spojených státech nekoná
Pátek, 14 Prosinec 2012 00:00

Projekt hlubinného úložiště pro vyhořelé palivo z amerických jaderných elektráren v nevadském masivu Yucca Mountain zůstává u ledu. Proti úložišti v lokalitě, která nevyhovuje geologickým a seismologickým požadavkům, dlouhodobě protestují obyvatelé Nevady. Poté, co prezident Barack Obama po svém prvním zvolení zastavil v roce 2009 financování prací, se v kontroverzním projektu nepokračuje.

Celý článek...
 
Britské sklady jaderného odpadu nejsou bezpečné
Pátek, 16 Listopad 2012 00:00

Národní auditorský úřad Velké Británie soudí, že současné skladování jaderného odpadu v komplexu Sellafield je spojeno s „netolerovatelným rizikem“. Úřad uvedl, že provozovatelé komplexu nedokázali za padesát let vytvořit plán pro likvidaci odpadu, který se dnes nachází v chátrajících budovách. Také odhady nákladů na likvidaci komplexu stále rostou.

Celý článek...
 
Průzkumy pro úložiště na Kraví hoře nezačnou
Neděle, 28 Říjen 2012 00:00

Průzkumy pro úložiště jaderného odpadu na dodatečně přidané uranové lokalitě Kraví hora na Žďársku nezačnou. Zastupitelé Bukova, jedné ze sedmi obcí, pod jejichž katastry leží místo vyhlédnuté Správou úložišť radioaktivních odpadů, s ní v pátek večer odmítli podepsat dohodu. Původně přitom byla celá lokalita považovaná za černého koně, protože lidé jsou tam na uran zvyklí.

Celý článek...
 
Britské plány na nové reaktory čelí další nejistotě, je jí jaderný odpad
Čtvrtek, 27 Září 2012 00:00

Program britské vlády, který počítá s výstavbou nové řady jaderných reaktorů, aktuálně čelí další nejistotě. Rada hrabství Cumbria totiž pravděpodobně odloží rozhodnutí o návrhu umístění trvalého úložiště všech britských jaderných odpadů. Nelze vyloučit ani variantu, že rada umístění úložiště na území hrabství zcela zamítne.

Celý článek...
 
Rusko přiznává: v Severním ledovém oceánu skončily i celé reaktory
Čtvrtek, 13 Září 2012 00:00

Z oficiálních dokumentů, které od ruských úřadů získali představitelé Norska, vyplývá, že v minulých desetiletích bylo na severu Sibiře do Karského moře (součást Severního ledového oceánu), potopeno velké množství radioaktivního odpadu včetně odstavených jaderných reaktorů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí313233343536373839DalšíKonec»

Strana 36 / 39
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner