Ekonomika jádra
Také Španělé dali vale britskému jadernému programu
Středa, 03 Říjen 2012 00:00

Španělská energetická společnost Iberdrola, která podniká i na britských ostrovech, kde vlastní firmu Scottish Power, upustila od plánu investovat miliardy liber do výstavby nových jaderných reaktorů. Jedná se o další úder pro deklarovanou britskou jadernou renesanci, která se ještě před svým startem sotva drží na nohou.

Celý článek...
 
Jaderné oživení v USA se zadrhává
Pátek, 07 Září 2012 00:00

Na konci srpna přinesla americká média zprávy, podle kterých lze soudit, že k letos zahájeným projektům nových reaktorů v elektrárnách Vogtle a Summer v dohledné době další nepřibudou. A nejde jen o již publikované zastavení vydávání licencí novým projektům, dokud nebude uspokojivě vyřešena problematika jaderného odpadu.

Celý článek...
 
Cena reaktorů Atomstrojexportu pro Turecko roste
Pátek, 10 Srpen 2012 00:00

Ruský velvyslanec v Ankaře Vladimir Ivanovskij sdělil v červenci novinářům, že cena jaderné elektrárny Akkuyu, kterou hodlá v příštím roce začít v Turecku stavět ruská firma Atomstrojexport, pravděpodobně vzroste z 20 na 25 miliard dolarů.

Celý článek...
 
Francouzi žádají vysokou cenu za záchranu britského jaderného programu
Pátek, 03 Srpen 2012 00:00

Britský deník The Times přinesl další informace o možném zdražení elektřiny ve Velké Británii v souvislosti s výstavbou dvou reaktorů v jaderné elektrárně Hinkley Point, kterou připravuje společnost EDF Energy s britským partnerem – firmou Centrica. O předpokládaných důsledcích nárůstu ceny reaktorů pro Brity jsme informovali v článku Reaktor pro Temelín stojí v Británii 220 miliard korun.

Celý článek...
 
Další zpoždění finského reaktoru
Pondělí, 16 Červenec 2012 00:00

Finská společnost TVO zveřejnila v pondělí 16.července další zpoždění ve výstavbě reaktoru Olkiluoto 3. Podle aktuálních informací nebude reaktor do konce roku 2014 připraven ke spuštění. Společnost, která je investorem výstavby, uvedla, že podle informací dodavatelského konsorcia Areva-Siemens se výstavba opět dostala do skluzu oproti upravenému plánu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí3132333435DalšíKonec»

Strana 32 / 35
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner