Ekonomika jádra
Francouzi žádají vysokou cenu za záchranu britského jaderného programu
Pátek, 03 Srpen 2012 00:00

Britský deník The Times přinesl další informace o možném zdražení elektřiny ve Velké Británii v souvislosti s výstavbou dvou reaktorů v jaderné elektrárně Hinkley Point, kterou připravuje společnost EDF Energy s britským partnerem – firmou Centrica. O předpokládaných důsledcích nárůstu ceny reaktorů pro Brity jsme informovali v článku Reaktor pro Temelín stojí v Británii 220 miliard korun.

Celý článek...
 
Další zpoždění finského reaktoru
Pondělí, 16 Červenec 2012 00:00

Finská společnost TVO zveřejnila v pondělí 16.července další zpoždění ve výstavbě reaktoru Olkiluoto 3. Podle aktuálních informací nebude reaktor do konce roku 2014 připraven ke spuštění. Společnost, která je investorem výstavby, uvedla, že podle informací dodavatelského konsorcia Areva-Siemens se výstavba opět dostala do skluzu oproti upravenému plánu.

Celý článek...
 
Reaktor pro Temelín stojí v Británii 220 miliard korun
Čtvrtek, 12 Červenec 2012 00:00

Britští novináři z The Times získali nový odhad ceny, za kterou nabízí jaderný developer EDF Energy výstavbu nových reaktorů typu EPR (Areva) v elektrárně Hinkley Point ve Velké Británii. Nový reaktor by aktuálně měl přijít na 7 miliard liber, tj. přibližně 220 miliard korun. Oproti loňskému odhadu jde o 40% nárůst.

Celý článek...
 
Vláda bez analýzy finančních nákladů nového Temelína
Pondělí, 09 Červenec 2012 00:00

Vláda se rozhodla uvolnit ruce společnosti ČEZ a nezpracovávat několik analýz důležitých pro rozhodování o stavbě nových jaderných reaktorů v Temelíně. Konkrétně mělo jít o: Analýzu jednotlivých uchazečů, jejich technické způsobilosti a referenčních staveb, Analýzu finančních nákladů, přímých i nepřímých a Analýzu zahraničně-politických dopadů odmítnutí jednotlivých uchazečů.

Celý článek...
 
EdF odložila rozhodnutí o stavbě britského reaktoru
Úterý, 05 Červen 2012 00:00

Francouzská státní společnost EdF, která se po odchodu firem E.On a RWE stala hlavním partnerem britského jaderného programu, zpomalila přípravné kroky k výstavbě prvního nového reaktoru Hinkley Point C.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí3132333435363738DalšíKonec»

Strana 35 / 38
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner