Ekonomika jádra
Stát Illinois schválil dotování provozu jaderných reaktorů, Exelon je neodstaví
Čtvrtek, 12 Leden 2017 00:00

Zákonodárný sbor amerického státu Illinois schválil v prosinci 2016 zákon, který zavádí dotační podporu pro elektřinu vyrobenou v jaderných elektrárnách. Cílem zákona je prodloužení provozu tří reaktorů v jaderných elektrárnách Clinton a Quad Cities, které jsou bez podpory ekonomicky ztrátové. Společnost Exelon, která reaktory provozuje, uvedla, že za posledních sedm let vytvořily ztrátu ve výši 800 milionů dolarů a v loňském roce již stanovila termín pro jejich uzavření na roky 2017 a 2018.

Celý článek...
 
Toshibu stahuje ke dnu sázka na jaderný Westinghouse
Středa, 04 Leden 2017 00:00

Společnost Toshiba přistoupila v roce 2006 k zásadnímu rozhodnutí, když zaplatila 5,4 miliard dolarů za převzetí firmy Westinghouse, která je významným dodavatelem technologií pro jaderné elektrárny. Tehdejší sázka na rozvoj rozvoj globální jaderné energetiky se ovšem z dnešního pohledu nevyplatila. Před koncem roku Toshiba upozornila akcionáře, že v důsledku prodražení jaderných projektů Westinghouse v různých částech světa, je třeba počítat se ztrátou v řádu miliard dolarů. Během 28. prosince klesla cena akcií Toshiby o pětinu a pokles pokračoval i v dalších dnech.

Celý článek...
 
Švýcarská firma Alpiq chce darovat své jaderné elektrárny
Středa, 21 Prosinec 2016 00:00

Elektrárenský koncern Alpiq chtěl darovat obě jaderné elektrárny Gösgen a Leibstadt ve Švýcarsku do zahraničí. Firma, která většinově vlastní obě zmíněné jaderné elektrárny, se údajně pokoušela obě jaderná zařízení darovat francouzské firmě Electricité de France (EDF). Vyplývá to z důvěrného protokolu energetické komise Národní rady, který má k dispozici Sonnstags Zeitung.

Celý článek...
 
Hinkley Point: tajemství jedné elektrárny
Neděle, 18 Prosinec 2016 00:00

Vášnivé debaty kolem rozhodnutí Britů odejít z EU zastínily zprávu, že nová britská vláda dala definitivně zelenou stavbě jaderné elektrárny Hinkley Point. Investory budou francouzská polostátní společnost EDF a čínská státní firma CGN v poměru 2:1. Příslušná mezivládní smlouva byla podepsána koncem září.

Celý článek...
 
Astronomické náklady na nové dotace pro staré reaktory v USA
Sobota, 26 Listopad 2016 00:00

Informační centrum pro občany a environmentální organizace zabývající se jadernou energetikou, radioaktivním odpadem a obnovitelnými zdroji (NIRS) podalo zprávu o americkém jaderném průmyslu, který se od roku 2014 dožaduje nových dotací a finanční pomoci k záchraně před bankrotem. Z čistě pozorovatelského hlediska by mohlo být zábavné sledovat největší dodavatele energie ve Státech, jak před deseti lety hlásali „jadernou renesanci“ a šířili poselství, že „na jaderné energii záleží“.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 / 35
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner