Ekonomika jádra
EDF těsně schválila investici do projektu Hinkley Point, britská vláda si vzala další čas na rozmyšlenou
Pátek, 29 Červenec 2016 00:00

Správní rada EDF, která je nejvyšším výkonným orgánem společnosti, schválila 28. července ve večerních hodinách investici do britské elektrárny Hinkley Point. Deset členů rady hlasovalo pro, sedm bylo proti (všech šest zástupců odborů a jeden člen za menšinové akcionáře). Výstavba dvou reaktorů EPR za 18 miliard liber má být historicky nejdražší elektrárnou na světě. Ještě před hlasováním rezignoval na členství v radě jeden ze zástupců francouzské vlády Gerard Magnin, který s projektem nesouhlasil, zejména kvůli jeho finanční rizikům.

Celý článek...
 
Vývozní ambice Rosatomu a politika Kremlu
Úterý, 05 Červenec 2016 00:00

Podle článku agentury Reuters.
Společnost Rosatom byla založena v roce 2007 transformací Ministerstva atomové energetiky Ruské federace. Smyslem této operace bylo udělat z jaderných elektráren významný exportní artikl. Na první pohled se záměr daří naplňovat – Rosatom má aktuálně na stole zahraniční objednávky za 100 miliard dolarů, což je více než jeho západní konkurenti dohromady. Ovšem v řadě případů je pravděpodobnost uskutečnění projektů relativně nízká. Mimo jiné také kvůli obavě zájemců z využívání energetické spolupráce k prosazování zahraničně-politických cílů Kremlu.

Celý článek...
 
Stavba Paks II by způsobila Maďarsku vážné ekonomické ztráty
Neděle, 03 Červenec 2016 00:00

Téměř 53 % elektřiny v Maďarsku dnes vyrábí jaderná elektrárna Paks.  V roce 2014 vlády Maďarska a Ruska uzavřely smlouvu o postavení dvou reaktorů Paks II, které by nahradily reaktory Paks z 80. let. Studie Candole Partners stavbu Paks II z ekonomických důvodů nedoporučuje.

Celý článek...
 
Špičkoví manažeři EDF žádají odklad rozhodnutí o jaderné elektrárně Hinkley Point
Pátek, 24 Červen 2016 00:00

Špičkoví manažeři společnosti EDF zaslali pod hlavičkou svazu FNCS (Fédération Nationale des Cadres Supérieurs de l’Énergie) předsedovi britského parlamentního výboru pro energetiku a změnu klimatu dopis s návrhem na odklad investičního rozhodnutí o jaderné elektrárně Hinkley Point. Hlavním důvodem je potřeba stabilizace společnosti Areva, která je hlavním dodavatelem reaktorů EPR navržených pro Hinkley Point.

Celý článek...
 
Společnost Exelon oznámila předčasné uzavření tří reaktorů
Středa, 15 Červen 2016 00:00

Americká energetická společnost Exelon Corporation zveřejnila na začátku června své rozhodnutí o předčasném uzavření tří reaktorů ve státě Illinois. Reaktor v elektrárně Clinton má být definitivně odstaven 1. června 2017, dva reaktory v elektrárně Quad Cities o rok později. Exelon podmiňoval další provoz reaktorů schválením legislativy, která by garantovala minimální výnosy z jejich provozu, do konce května letošního roku. Požadovaný zákon však nakonec v zákonodárném sboru státu Illinois nebyl předložen. 

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 35
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner