Ekonomika jádra
Švýcarská firma Alpiq chce darovat své jaderné elektrárny
Středa, 21 Prosinec 2016 00:00

Elektrárenský koncern Alpiq chtěl darovat obě jaderné elektrárny Gösgen a Leibstadt ve Švýcarsku do zahraničí. Firma, která většinově vlastní obě zmíněné jaderné elektrárny, se údajně pokoušela obě jaderná zařízení darovat francouzské firmě Electricité de France (EDF). Vyplývá to z důvěrného protokolu energetické komise Národní rady, který má k dispozici Sonnstags Zeitung.

Celý článek...
 
Hinkley Point: tajemství jedné elektrárny
Neděle, 18 Prosinec 2016 00:00

Vášnivé debaty kolem rozhodnutí Britů odejít z EU zastínily zprávu, že nová britská vláda dala definitivně zelenou stavbě jaderné elektrárny Hinkley Point. Investory budou francouzská polostátní společnost EDF a čínská státní firma CGN v poměru 2:1. Příslušná mezivládní smlouva byla podepsána koncem září.

Celý článek...
 
Astronomické náklady na nové dotace pro staré reaktory v USA
Sobota, 26 Listopad 2016 00:00

Informační centrum pro občany a environmentální organizace zabývající se jadernou energetikou, radioaktivním odpadem a obnovitelnými zdroji (NIRS) podalo zprávu o americkém jaderném průmyslu, který se od roku 2014 dožaduje nových dotací a finanční pomoci k záchraně před bankrotem. Z čistě pozorovatelského hlediska by mohlo být zábavné sledovat největší dodavatele energie ve Státech, jak před deseti lety hlásali „jadernou renesanci“ a šířili poselství, že „na jaderné energii záleží“.

Celý článek...
 
Vietnamská vláda ukončila plány na výstavbu jaderné elektrárny
Neděle, 13 Listopad 2016 00:00

Plány na výstavbu první vietnamské jaderné elektrárny se nenaplní. Vietnamská vláda rozhodla, že příprava obou zvažovaných projektů bude ukončena. Zákonodárné Národní shromáždění má vládní rozhodnutí potvrdit ještě tento měsíc. Hlavním důvodem je pokles ceny konkurenčních zdrojů energie a snížení poptávky po elektřině.

Celý článek...
 
Reaktor Fort Calhoun v americkém státě Nebraska byl definitivně uzavřen
Úterý, 01 Listopad 2016 00:00

Po třiačtyřiceti letech provozu byl na konci října definitivně odstaven reaktor Fort Calhoun ve Spojených státech. Reaktor provozovaný společností OPPD (Omaha Public Power District) získal před čtrnácti lety od jaderného dozoru licenci k provozu do roku 2033, OPPD však přistoupila k jeho uzavření z ekonomických důvodů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 37
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner