Energetická politika
Sami můžete rozhodnout o svém účtu za energie
Pondělí, 13 Srpen 2012 00:00

Nevládní organizace spolu se starosty obcí ohrožených plány ministra Kuby v energetice představili webový portál www.energetickakoncepce.cz, který umožňuje připomínkovat návrh Státní energetické koncepce a Surovinové politiky ČR. Občané se tak ještě před rozhodnutím vlády, plánovaným na konec srpna, mohou vyjádřit například k bourání obcí kvůli těžbě uhlí, budování nových jaderných elektráren nebo k rozšiřování těžby uranu. Připomínky, které lidé podají, budou automaticky odesílány všem ministrům Nečasovy vlády.

Celý článek...
 
Obnovitelné zdroje jsou celosvětově na vzestupu, jádro zaostává
Pondělí, 06 Srpen 2012 00:00

Letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report přináší vedle obvyklých statistik z oblasti jaderné energetiky také zajímavé srovnání s rozvojem obnovitelných zdrojů. Porovnání předkládáme i čtenářům serveru Temelin.cz.

Celý článek...
 
Klaus v Temelíně: nevládky mu připomínají minulost
Pátek, 20 Červenec 2012 00:00

Prezident Václav Klaus navštívil 20. července 2012 Jadernou elektrárnu Temelín, aby tu na místě činu s ministrem průmyslu Martinem Kubou a předsedkyní SÚJB Danou Drábovou pohovořil o projektu nových reaktorů. Jihočeské matky a sdružení Calla mu poslaly otevřený dopis, kterým připomínají jeho dlouhodobý vztah s elektrárnou i ČEZem. Dočkají se odpovědí na položené otázky?

Celý článek...
 
Ústup atomu ze světové scény
Úterý, 17 Červenec 2012 00:00

Zpráva "World Nuclear Industry Status Report 2012" uvádí 429 jaderných reaktorů, které jsou nyní v provozu. V rekordním roce 2002 bylo na světě v provozu 444 jaderných bloků. Také co se týče produkce elektřiny v jaderných elektrárnách, její podíl klesá: jaderné elektrárny vyrábějí 11 % celosvětové produkce elektřiny, zatímco v roce 1993 to bylo ještě celých 17 %.

Celý článek...
 
Drábová s Pačesem: atomovou stezkou v evropském protisměru
Pondělí, 09 Červenec 2012 00:00

Poradní skupina pro energetickou koncepci České republiky pod vedením předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Drábové a profesora Pačese předala ministru průmyslu své výstupy, které budou sloužit pro přípravu nové verze Státní energetické koncepce. Prezentované závěry druhé Pačesovy komise však podle Aliance pro energetickou soběstačnost a sdružení Calla vypovídají o zásadních slabinách v datech, se kterými poradci pracovali.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí21222324DalšíKonec»

Strana 22 / 24
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner