Energetická politika
Jak se nový prezident postaví k Temelínu?
Čtvrtek, 24 Leden 2013 00:00

V prezidentské předvolební debatě před druhým kolem vyhrály soutěž o největší třaskavinu témata odsunu Němců a nesmyslné útoky na rodovou historii. Debata o minulosti tak možná přikrývá daleko důležitější názory na budoucí podobu státu a řada z nich má také slušně explozivní charakter.

Celý článek...
 
Chalupovo ministerstvo k Temelínu v rozporu s právem
Pátek, 18 Leden 2013 00:00

Sdružení Calla a Jihočeské matky považují postup Ministerstva životního prostředí, které vydalo souhlasné stanovisko na další reaktory v Temelíně v procesu hodnocení vlivů na životní prostředí, za chybný. Ministerstvo totiž ignorovalo závěry ze zjišťovacího řízení, které samo vydalo v roce 2009.  Neřídil se jimi zpracovatel dokumentace, kterého platil ČEZ, ale ani zpracovatel posudku vybraný ministerstvem. Ministerstvo mělo v takovém případě vrátit ČEZu dokumentaci k dopracování, což je v jiných podobných případech obvyklé.  MŽP tím nabídlo šanci na zrušení následně vydaných povolení.

Celý článek...
 
Státní energetická koncepce bohatým přidá, chudým vezme
Středa, 07 Listopad 2012 00:00

Po zářijové vládní roztržce o státní energetické koncepci ji ministr Kuba (ODS) vrátí k novému projednání ve středu 7. listopadu. Navzdory tomu, že prioritou dokumentu je „zvyšování energetické účinnosti a dosažení úspor energie v hospodářství i v domácnostech“, tak ministr plánuje růst celkové spotřeby paliv a energie na desítky let dopředu.  Projednávání koncepce bude pokračovat posouzením jejích vlivů na životní prostředí a příležitost k vyjádření dostane i veřejnost.

Celý článek...
 
Litevci hlasovali proti nové jaderné elektrárně
Pondělí, 15 Říjen 2012 00:00

Ve víkendovém referendu spojeném s parlamentními volbami se 65 % zúčastněných vyslovilo proti stavbě nové jaderné elektrárny v Litvě. Hlasování se zúčastnilo 52 % voličů, referendum je tedy platné.

Celý článek...
 
Japonská vláda určila konec jádra na rok 2030
Neděle, 16 Září 2012 00:00

V pátek 14. září informovala agentura Reuters  o rozhodnutí japonské vlády, podle něhož má být v zemi do roku 2030 ukončeno využívání jaderné energetiky. Vláda hodlá striktně trvat na odstavení a likvidaci všech reaktorů po dosažení plánované životnosti 40 let a nezamýšlí jejich náhradu novými jadernými zdroji. Jde o zásadní obrat oproti koncepci schválené rok před fukušimskou havárií. Ještě v roce 2010 japonská vláda podporovala postupný nárůst podílu jaderných elektráren na výrobě elektřiny, který měl být ve výsledku více než poloviční.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí212223242526DalšíKonec»

Strana 23 / 26
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner