Energetická politika
Význam jaderné energetiky bude celosvětově klesat
Pátek, 20 Říjen 2017 00:00

Aktuální vydání publikace World Nuclear Industry Status Report tradičně přináší hodnocení výhledu jaderné energetiky v krátkodobém a střednědobém časovém výhledu. Z hodnocení plyne, že při zachování současných trendů se jadernému průmyslu nepodaří do roku 2030 udržet dnešní úroveň instalovaného výkonu.

Celý článek...
 
Obnovitelné zdroje versus jádro - rozdíly jsou stále výraznější
Úterý, 26 Září 2017 00:00

Také letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report přináší srovnání aktuálního rozvoje odvětví obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky. Jako měřítko tradičně využívá tři parametry – objem prostředků investovaný do srovnávaných technologií, instalovaný výkon a produkci elektřiny.

Celý článek...
 
Nová zpráva o stavu jaderného průmyslu – růstu obnovitelných zdrojů nestačí
Čtvrtek, 14 Září 2017 00:00

Pravidelnou každoroční zprávu o stavu jaderné energetiky ve světě publikovali 12. září v Paříži energetičtí konzultanti Mycle Schneider a Antony Froggatt. V tomto článku přinášíme stručné shrnutí hlavních výsledků. Během příštích týdnů přiblížíme čtenářům vybrané pasáže podrobněji.

Celý článek...
 
Místní obyvatelé protestují proti projektu indické jaderné elektrárny Jaitapur
Čtvrtek, 31 Srpen 2017 00:00

V srpnu 2017 pokračovaly masové protesty proti záměru výstavby jaderné elektrárny Jaitapur v indickém státě Maharaštra. Protestního pochodu na místo plánované výstavby se zúčastnilo 1500 až 2000 místních obyvatel, kteří se obávají o své živobytí založené převážně na zemědělství a  a rybolovu. Umístění elektrárny na mořském pobřeží by možnosti lokálního rybolovu významně ovlivnilo.

Celý článek...
 
Jaderná víra zachvátila poslance hospodářského výboru
Středa, 16 Srpen 2017 00:00

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu  na samém počátku prázdnin 4. července schválil usnesení k problematice nových jaderných reaktorů v tuzemsku, které je dobrou ukázkou nekritické víry ve spasení české energetiky cestou štěpení atomů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 5 / 26
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner