Energetická politika
Místní obyvatelé protestují proti projektu indické jaderné elektrárny Jaitapur
Čtvrtek, 31 Srpen 2017 00:00

V srpnu 2017 pokračovaly masové protesty proti záměru výstavby jaderné elektrárny Jaitapur v indickém státě Maharaštra. Protestního pochodu na místo plánované výstavby se zúčastnilo 1500 až 2000 místních obyvatel, kteří se obávají o své živobytí založené převážně na zemědělství a  a rybolovu. Umístění elektrárny na mořském pobřeží by možnosti lokálního rybolovu významně ovlivnilo.

Celý článek...
 
Jaderná víra zachvátila poslance hospodářského výboru
Středa, 16 Srpen 2017 00:00

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu  na samém počátku prázdnin 4. července schválil usnesení k problematice nových jaderných reaktorů v tuzemsku, které je dobrou ukázkou nekritické víry ve spasení české energetiky cestou štěpení atomů.

Celý článek...
 
Mizerný rok pro jadernou energetiku
Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Překlad článku Jima Greena publikovaného v časopise The Ecologist.

Rok 2017 je pro jadernou energetiku jedním z nejhorších v historii. O krizi jaderného průmyslu otevřeně hovoří i jeho významní protagonisté. Bankrot společnosti Westinghouse je nejvýraznější ranou, která jaderný průmysl postihla, ale ekonomické problémy a odpor veřejnosti jej sužují globálně. Třebaže je letošní rok teprve za polovinou, velmi pravděpodobně se zařadí k nejhorším letopočtům v historii jaderné energetiky vedle let 1979, 1986 a 2011, kdy došlo k haváriím reaktorů v elektrárnách Three Mile Island, Černobyl a Fukušima.

Celý článek...
 
Ve Švédsku a v Jižní Koreji byl ukončen provoz jaderných reaktorů
Pondělí, 10 Červenec 2017 00:00

Během předposledního červnového týdne se celosvětový počet provozovaných jaderných bloků snížil o dva (na 407 jednotek). Ve Švédsku byl po více než 45 letech ukončen provoz reaktoru Oskarhamn-1. Jeho definitivní odstavení bylo naplánováno na konec června, ale po automatickém odstavení reaktoru v důsledku provozní poruchy se provozovatel rozhodl ukončit provoz bloku o několik dní dříve.

Celý článek...
 
Jižní Korea nebude v příštích letech stavět nové jaderné ani uhelné elektrárny
Pátek, 16 Červen 2017 00:00

Nový jihokorejský prezident Moon Jae-in hodlá v souladu s předvolebními sliby zvýšit podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny a naopak omezit výstavbu uhelných a jaderných elektráren. Hlavní motivací je snaha o omezení znečištění a rizik spojených s provozem jaderných reaktorů. Mluvčí prezidentova týmu uvedl, že v příštích letech nebudou stavěny jaderné reaktory ani uhelné elektrárny. Konkrétním krokem bude uzavření reaktoru Wolsong 1 a zastavení plánů na výstavbu pátého a šestého bloku jaderné elektrárny Šin Kori.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 / 28
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner