Energetická politika
Přehlídka jaderných nápadníků končí bez okouzlení
Čtvrtek, 16 Únor 2017 00:00

Výsledky končící série schůzek české delegace vedené jaderným zmocněncem Jánem Štullerem s potenciálními dodavateli nových jaderných bloků neznáme. Při pohledu na vizitky zájemců lze ovšem soudit, že nadšení české strany nevyvolali. Západní firmy, které se dostaly na pokraj bankrotu, konsorcium s nevyzkoušeným projektem a neprůhlední zástupci východních mocností. Všichni uchazeči stojí za podrobnější pohled.

Celý článek...
 
Jaderná elektrárna Diablo Canyon se nehodí do sítě budoucnosti, soudí její provozovatel
Středa, 01 Únor 2017 00:00

Společnost Pacific Gas & Electric Co. Se rozhodla ukončit provoz jaderné elektrárny Diablo Canyon k roku 2025, protože její produkce se nebude hodit do dynamické energetické soustavy, která se v Kalifornii rozvíjí. Steve Malnight, člen vedení společnosti se specializací na otázky regulace, uvedl, že vývoj sítí je v Kalifornii specifický. Nelze ovšem vyloučit, že podobným směrem se vydají i další státy.

Celý článek...
 
Interaktivní statistika jaderných reaktorů
Úterý, 24 Leden 2017 00:00

Tým připravující statistickou ročenku World Nuclear Industry Status Report (WNISR) zveřejnil na začátku roku interaktivní vizualizaci stavu výstavby jaderných reaktorů ve světě. Díky aplikaci najdou uživatelé například odpovědi na následující otázky. Kolik z 55 aktuálně rozestavěných jaderných reaktorů je ve skluzu oproti harmonogramu výstavby? Kterých 13 zemí dnes staví jadernou elektrárnu? Které firmy dodávají jaderné technologie? Jak dlouho trvá u jednotlivých typů reaktoru, než jsou připojeny k síti? Jak dlouho bylo rozestavěno 90 reaktorů, od jejichž dokončení bylo nakonec upuštěno?

Celý článek...
 
Tchaj-wan ukončí provoz jaderných elektráren do roku 2025
Pátek, 20 Leden 2017 00:00

Tři jaderné elektrárny na ostrově Tchaj-wan ukončí svůj provoz nejpozději v roce 2025. Parlament na začátku ledna schválil dodatek energetického zákona, podle kterého bude možné provozovat reaktory pouze po dobu 40 let. Předepsaná životnost stávajících elektráren vyprší právě v roce 2025. Výstavba čtvrté jaderné elektrárny byla zastavena v roce 2014 v důsledku masových protestů veřejnosti.

Celý článek...
 
Jaderná energetika ve světě na začátku roku 2017
Úterý, 10 Leden 2017 00:00

Autorský tým ročenky World Nuclear Industry Status Report zveřejnil na svých stránkách základní údaje o vývoji jaderné energetiky ve světě v roce 2016. Přehled přinášíme ve zkráceném překladu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 / 26
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner