Energetická politika
Jádro - stagnace ve stínu růstu obnovitelných zdrojů
Úterý, 19 Červenec 2016 00:00

Pravidelnou každoroční zprávu o stavu jaderné energetiky ve světě publikovali 13. července v Tokiu energetičtí konzultanti Mycle Schneider a Antony Froggatt. V tomto článku přinášíme stručné shrnutí hlavních výsledků. Během příštích týdnů podrobněji seznámíme čtenáře s obsahem jednotlivých kapitol.

Celý článek...
 
Komisař pro výzkum má jadernou energetiku za překonanou
Úterý, 24 Květen 2016 00:00

Evropský komisař pro výzkum Carlos Moedas považuje jadernou energii za překonanou: „Budoucnost není v jaderné energii,“ řekl portugalský politik německému deníku Neuen Ruhr/Neuen Rhein Zeitung a ohlásil, že Evropská unie v budoucnu nechce podporovat vývoj nových jaderných reaktorů. Tím Moedas vyvrátil spekulace z minulého týdne o tom, že by chtěl Brusel v budoucnu podporovat jadernou renesanci.

Celý článek...
 
Švýcarsko: začátek konce jaderné energetiky
Pátek, 29 Duben 2016 00:00

Definitivní odstavení švýcarské jaderné elektrárny Mühleberg, plánované na konec roku 2019, představuje začátek konce jaderné energetiky ve Švýcarsku. Firma BKW před dvěma lety došla k závěru, že se jí již nevyplatí další velké investice do stárnoucího reaktoru. Její rozhodnutí dále potvrdily stále se snižující ceny elektřiny na trhu. A díky včasnému rozhodnutí bude moci firma uplatit náklady na odstavení a likvidaci této jaderné elektrárny.

Celý článek...
 
Proč se James Hansen mýlí v jaderné energetice
Úterý, 08 Březen 2016 00:00

Klimatolog Joe Romm reagoval prostřednictvím serveru Climate Progress na vyjádření klimatologa Jamese Hansena o nezbytnosti rozvoje jaderné energetiky pro řešení problému globální změny klimatu. Zkrácenou verzi článku přinášíme v českém překladu. Známý klimatolog James Hansen prohlásil na pařížské konferenci, že „jaderná energetika představuje jedinou schůdnou cestu v boji s klimatickou změnou.” V tomto bodě se James Hansen mýlí.

Celý článek...
 
Ministr Jan Mládek: Uhelné limity konečně nezpochybňuji. Uran chci ale vytěžit!
Čtvrtek, 28 Leden 2016 00:00

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) v novém návrhu Surovinové politiky ČR (3. února ji projedná vláda) konečně uznal zachování limitů těžby hnědého uhlí na velkolomu ČSA. Přestal také spekulovat o nových velkolomech. Stále však neodůvodnil, proč chce debatovat o návratu vyvlastňování do horního zákona. Ministerstvo také pokračuje v prosazování zbytečných a zastaralých plánů na otevírání ztrátových a rizikových uranových dolů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 23
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner