Energetická politika
Tempu globálního růstu obnovitelných zdrojů jádro nestačí
Pátek, 21 Srpen 2015 00:00

Také letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report přináší srovnání aktuálního rozvoje odvětví obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky. Jako měřítko tradičně využívá tři parametry – objem prostředků investovaný do srovnávaných technologií, instalovaný výkon a produkci elektřiny.

Celý článek...
 
Chabé perspektivy jaderného průmyslu
Neděle, 19 Červenec 2015 00:00

Pravidelnou každoroční zprávu o stavu jaderné energetiky ve světě publikovali 15. července energetičtí konzultanti Mycle Schneider a Antony Froggatt. V tomto článku přinášíme stručné shrnutí hlavních výsledků. Během příštích týdnů podrobněji seznámíme čtenáře s obsahem jednotlivých kapitol.

Celý článek...
 
Uhlí nebo atom? Mládkova volba nedává smysl
Úterý, 30 Červen 2015 00:00

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes navrhl další odklad v rozhodnutí o územně-ekologických limitech těžby hnědého uhlí na lomu ČSA a to do roku 2020. Budoucí prolomení podmínil bezkonfliktní přípravou výstavby nových reaktorů. Organizace Calla a Aliance pro energetickou soběstačnost vnímají takto postavenou volbu mezi bouráním domů v Horním Jiřetíně a stavbou neekonomických jaderných elektráren je nesmyslnou a účelovou.

Celý článek...
 
Podpora rozšiřování jaderné energetiky v České republice klesá
Středa, 10 Červen 2015 00:00

Právě zveřejněné výsledky průzkumu CVVM z května 2015 ukázal, že plány české vlády na přípravu nových reaktorů v Dukovanech a v Temelíně nemají podporu mezi veřejností. Větší podíl jaderné energetiky by chtělo pouhých 22 % procent dotázaných, přičemž rozhodně je o tom přesvědčeno jen šest lidí ze sta. Oproti loňskému květnu navíc výrazně poklesla podpora vládních jaderných vizí o 7 %, proti roku 2012 už dokonce o 12 %.

Celý článek...
 
Vládní jaderný plán: zapomeňte na levnou elektřinu, přichází vláda atomu
Čtvrtek, 04 Červen 2015 00:00

Národní akční plán pro rozvoj jaderné energetiky v ČR, o jehož schválení rozhodla vláda, počítá s přípravou čtyř nových reaktorů – po dvou v Dukovanech a v Temelíně. Po schválení aktualizace Státní energetické koncepce jde o zásadní materiál, který připravuje cestu k výstavbě dalších jaderných zdrojů v ČR. Kritickým problémem, jehož řešení vláda odsouvá do budoucna, je zajištění smysluplné ekonomiky projektu. Podle AliES, Calla a Hnutí DUHA tak jaderný plán vtáhne budoucí vládu v roce 2025 do ekonomické pasti, neboť právě na ní by mělo zůstat rozhodnutí o pokračování projektu či jeho finanční podpoře z veřejných zdrojů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 22
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner