Bezpečnost atomu
Jaderný dozor zastavil obnovení provozu japonského rychlého reaktoru
Sobota, 01 Červen 2013 00:00

V polovině května oznámila Japonská agentura pro atomovou energii (Japan Atomic Energy Agency - JAEA), která vlastní prototyp rychlého reaktoru Monju, že obnovení jeho provozu plánované na březen 2014 bude odloženo. JAEA nedostala od japonského jaderného dozoru povolení k zahájení příprav ke spuštění reaktoru kvůli bezpečnostním nedostatkům.

Celý článek...
 
Stavbaři elektrárny Summer 2 nedodržují předpisy
Pondělí, 29 Duben 2013 00:00

Americký jaderný dozor (Nuclear Regulatory Commission – NRC) zveřejnil zprávu o porušení předpisů na stavbě jaderné elektrárny Summer 2 ve státě Jižní Carolina, jejíž výstavba byla v březnu zahájena jako první na území Spojených států po 36 letech. Porušení předpisů by podle NRC mohlo mít nízký až střední význam z hlediska bezpečnosti.

Celý článek...
 
Černobyl 27 let po havárii a (nejméně) půl století před likvidací
Čtvrtek, 25 Duben 2013 00:00

V pátek 26. dubna uplyne 27 let od havárie čtvrtého bloku v černobylské jaderné elektrárně. K likvidaci jejích následků ovšem povede ještě hodně dlouhá cesta. Betonový kryt havarovaného reaktoru nazývaný sarkofág, který byl postaven v měsících následujících po katastrofě, rychle dosluhuje. O hermetickém uzavření reaktoru nemůže být řeč, radiace uniká řadou otvorů. Do děravého sarkofágu zatéká dešťová voda, kterou je třeba odčerpávat a poté ukládat v nádržích.

Celý článek...
 
Únik radioaktivní vody ve Fukušimě pokračuje
Úterý, 16 Duben 2013 00:00

Snaha společnosti TEPCO vyčerpat v havarované jaderné elektrárně Fukušima Daiiči radioaktivní vodu z bazénu, u kterého bylo na začátku dubna zjištěno poškození spojené s vytékáním kontaminované vody do půdy, narazila na technické problémy. Přečerpávání do povrchové nádrže muselo být přerušeno poté, co bylo zjištěno, že v důsledku vadného potrubí uniká nezanedbatelné množství zamořené vody do areálu elektrárny.

Celý článek...
 
Bývalý šéf jaderného dozoru USA navrhuje kvůli bezpečnosti odstavit americké reaktory
Pátek, 12 Duben 2013 00:00

Gregory Jaczko, který byl ještě před rokem šéfem jaderného dozoru Spojených států (Nuclear Regulatory Commission – NRC), veřejně prohlásil, že reaktory provozované dnes v USA by měly být odstaveny. Podle Jaczkova názoru nemůže jaderný dozor v aktuální situaci zaručit, že nedojde k havárii, která by způsobila rozsáhlé zamoření okolí.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec»

Strana 22 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner