Bezpečnost atomu
Pád statoru odstavil jadernou elektrárnu v Arkansasu
Čtvrtek, 04 Duben 2013 00:00

Tragickou nehodou skončil pokus o výměnu části generátoru v prvním bloku jaderné elektrárny Arkansas poblíž Little Rocku ve Spojených státech. Stator vážící 500 tun se při přepravě jeřábem uvolnil a při svém pádu zranil devět dělníků, z nichž jeden zranění nepřežil. Došlo rovněž k poškození zařízení elektrárny, podle mluvčího provozovatele – společnosti Entergy - ovšem nehrozí únik radiace.

Celý článek...
 
Fukušimská katastrofa po dvou letech – uprchlíky ve vlastní zemi
Neděle, 10 Březen 2013 00:00

V nové publikaci nazvané Fukushima Fallout, kterou ke druhému výročí havárie v jaderné elektrárně Fukušima Daiiči vydala organizace Greenpeace, se autoři zaměřují především na sociální dopady katastrofy. V důsledku radioaktivního zamoření úřady nařídily evakuaci 160 000 obyvatel, další desetitisíce opustily své domovy z vlastního rozhodnutí. Fukushima Fallout se zabývá osudy těchto lidí, kteří se dostali do pozice uprchlíků ve vlastní zemi a pokoušejí se začít nový život.

Celý článek...
 
Japonští novináři odhalili skandální postup při dekontaminaci území zamořeného fukušimskou havárií
Pátek, 01 Březen 2013 00:00

Tým novinářů velkého japonského deníku Asahi Shimbun odhalil nepřijatelné praktiky firem, které ministerstvo životního prostředí najalo na dekontaminaci území zamořeného po havárii jaderné elektrárny Fukušima. Reportérům se podařilo zdokumentovat, že rozporu se stanovenými pravidly dochází k záměrnému vypouštění kapalných radioaktivních odpadů do řek. Pevné radioaktivní odpady jsou zase načerno vysypávány v lesích.

Celý článek...
 
Provozovatel zavře elektrárnu Crystal River, poškozený kontejnment nebude opraven
Čtvrtek, 14 Únor 2013 00:00

Největší americká elektrárenská společnost Duke Energy oznámila na začátku února rozhodnutí definitivně uzavřít jadernou elektrárnu Crystal River na Floridě. Elektrárna je mimo provoz od roku 2009, kdy byl během plánované odstávky proveden pokus o výměnu parogenerátorů. Po vybourání technologického otvoru bylo zjištěno rozsáhlé poškození kontejnmentu, jehož opravu firma dosud zvažovala.

Celý článek...
 
Reaktorová nádoba pro novou americkou jadernou elektrárnu sjela z vagonu
Čtvrtek, 31 Leden 2013 00:00

Reaktorovou nádobu pro reaktor AP-1000 pro jadernou elektrárnu Vogtle v americkém státě Georgia se zatím nepodařilo přepravit z přístavu Savannah na místo určení. Tři sta tun těžká součást rozestavěné elektrárny zůstala v přístavu poté, co se pokus o její přepravu po železnici nezdařil kvůli poruše podvozku speciálního vagónu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec»

Strana 23 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner