Bezpečnost atomu
Hodnoty radiace z vládních stanic v prefektuře Fukušima jsou zmanipulované
Úterý, 13 Listopad 2012 00:00

Důležitou aktivitou Greenpeace v Japonsku je nezávislý monitoring radiace v blízkosti havarované elektrárny Fukušima Daiiči. Blog člena monitorovacího týmu Grega McNevina nabízíme i návštěvníkům těchto stránek.

Celý článek...
 
Radioaktivní ryby varují: Fukušima patrně nadále zamořuje oceán
Úterý, 06 Listopad 2012 00:00

Zvýšená úroveň radioaktivity zaznamenaná v tělech ryb nachytaných u východního pobřeží Japonska poukazuje na pokračující úniky nebezpečných látek z jaderné elektrárny Fukušima i půldruhého roku po havárii. K tomuto závěru dospěla výzkumná práce chemika Kena Buesselera z oceánografického institutu Woods Hole, který posuzoval oficiální data japonských úřadů o koncentraci radioaktivních izotopů cesia v tělech ryb a dalších mořských živočichů ulovených v blízkosti havarovaných reaktorů. Buesseler v článku pro časopis Science uvádí, že přetrvávající kontaminace může být důsledkem pokračujících průsaků z elektrárny nebo radioaktivních usazenin na dně oceánu.

Celý článek...
 
74 reaktorů je ohroženo tsunami
Neděle, 28 Říjen 2012 00:00

Katastrofa v jaderné elektrárně Fukušima, ke které došlo v důsledku silného zemětřesení a zaplavení vlnou tsunami, přiměla tým evropských vědců ke zmapování jaderných elektráren ohrožených podobným rizikem. Výsledkem jejich studie publikované v magazínu Natural Hazards je zjištění, že dalších 22 jaderných elektráren, zejména ve východní a jihovýchodní Asii, se nachází na ohrožených pobřežích.

Celý článek...
 
Jaderná elektrárna Davis-Besse má další malér
Středa, 24 Říjen 2012 00:00

Během odstávky jaderné elektrárny Davis-Besse v americkém státě Ohio museli technici opravit malý otvor ve svaru potrubí, kterým stříkala radioaktivní chladící kapalina. Mluvčí elektrárny uvedla, že nelze přesně určit, jaké množství chladiva z potrubí uniklo, ale ujistila veřejnost, že díky záchytnému systému nedošlo k úniku mimo budovu reaktoru. Také americký jaderný dozor vyloučil možnost úniku radioaktivních látek mimo objekt elektrárny.

Celý článek...
 
Oprava kontejnmentu elektrárny Crystal River může překročit 3 miliardy dolarů
Pátek, 05 Říjen 2012 00:00

Opětovné uvedení poškozeného bloku floridské jaderné elektrárny Crystal River do provozu by mohlo stát více než 3 miliardy dolarů, oprava by přitom zabrala osm let. Vyplývá to z nezávislého odhadu ve zprávě, kterou si nechala zpracovat společnost Duke Energy při přípravě fúze s provozovatelem elektrárny, firmou Progress Energy.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec»

Strana 25 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner