Bezpečnost atomu
Testy jaderných elektráren odkryly stovky nedostatků
Středa, 03 Říjen 2012 00:00

Zátěžové testy více než 140 evropských jaderných elektráren ukázaly stovky nedostatků, zejména ve Francii. Změny, které bude třeba udělat kvůli tomu, aby reaktory splňovaly mezinárodní bezpečnostní standardy, budou stát až 25 miliard eur. Podle rakouského německého tisku odhalily vážné nedostatky také u českého Temelína a Dukovan a u slovenských Mochovců a Bohunic. S odvoláním na zprávu Bruselu, která unikla do německých a francouzských médií, o tom píše server EUobserver.

Celý článek...
 
Už druhý belgický reaktor je odstaven kvůli trhlinám v tlakové nádobě
Čtvrtek, 20 Září 2012 00:00

Belgický jaderný dozor Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC) oznámil, že předběžné výsledky testů provedených na reaktoru Tihange 2 potvrzují podezření na výskyt trhlin v tlakové nádobě.

Celý článek...
 
Požár v rozestavěné ruské jaderné elektrárně způsobil miliónové škody
Pondělí, 10 Září 2012 00:00

Tři hodiny zabralo požárním sborům hašení požáru, který propukl v pátek 7. září 2012 v rozestavěném třetím bloku jaderné elektrárny Rostov – Volgodonsk na jihu Ruska. Při požáru nebyl nikdo zraněn, ale předběžně se odhaduje, že v jeho důsledku došlo ke škodě za několik miliónů rublů.

Celý článek...
 
Nové posouzení zdravotních rizik života u jaderných elektráren v USA
Čtvrtek, 23 Srpen 2012 00:00

Jaderný dozor Spojených států (Nuclear Regulatory Commission – NRC) zvažuje zadání velké lékařské studie, která by posoudila, zda bydlení v blízkosti jaderných elektráren zvyšuje zdravotní rizika. Poslední studie posuzující četnost výskytu rakoviny mezi obyvateli obcí v okolí jaderných elektráren byla zpracována v roce 1990 a neprokázala žádné měřitelné zvýšení rizika v porovnání s ostatní populací.

Celý článek...
 
Trhliny v tlakové nádobě zastavily belgický reaktor
Středa, 22 Srpen 2012 00:00

Belgický jaderný dozor FANC (Federal Agency for Nuclear Control) nařídil odstavení jaderného reaktoru Doel 3 společnosti Electrabel kvůli podezření na šíření trhlin v materiálu tlakové nádoby reaktoru. Malých trhlinek bylo objeveno na dva tisíce. FANC požaduje, aby provozovatel prokázal, že po zbývající dobu životnosti reaktoru nehrozí další šíření trhlin, které by mohlo vést k havárii s únikem radioaktivních látek.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec»

Strana 26 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner