Bezpečnost atomu
Úvodní slovo předsedy vyšetřovací komise k havárii ve Fukušimě
Pondělí, 16 Červenec 2012 00:00

Na konci června zveřejnila vyšetřovací komise japonského parlamentu k havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě svoji závěrečnou zprávu. Úvodní slovo předsedy komise, doktora Kujošiho Kurokawy, bývalého prezidenta japonské Vědecké rady, přinášíme v plném znění.

Celý článek...
 
Fukušima: havárie byla způsobena člověkem
Středa, 11 Červenec 2012 00:00

Začátkem července zveřejnila nezávislá vyšetřovací komise japonského parlamentu pro havárii v jaderné elektrárně Fukušima Daiiči svoji závěrečnou zprávu, včetně osmdesátistránkového shrnutí v angličtině. Hlavním závěrem  je zjištění, že havárii bylo možno předejít či její dopady výrazně zmírnit, protože šlo v první řadě o selhání lidí a systému.

Celý článek...
 
Veřejné projednání nových reaktorů v Temelíně: formalita bez obsahu
Pondělí, 09 Červenec 2012 00:00

Ekologické organizace Calla, Jihočeské matky, OIŽP a V havarijní zóně Jaderné elektrárny Temelín, které se zúčastnily veřejného projednání k výstavbě nových jaderných bloků v Temelíně, mají k obsahu hodnocení vlivů na životní prostředí celou řadu připomínek.

Celý článek...
 
Nepovolené změny v San Onofre vyšly draho
Pondělí, 02 Červenec 2012 00:00

Inspektoři amerického jaderného dozoru po několika měsících šetření došli k názoru, že za nadměrné opotřebení a praskání trubek v parogenerátorech jaderné elektrárny San Onofre může chybné konstrukční řešení. Oba reaktory kalifornské elektrárny byly odstaveny v lednu letošního roku poté, co v jednom ze čtyř nových parogenerátorů praskla trubka a způsobila únik radioaktivní páry.Tým inspektorů jaderného dozoru následně zjistil, že řada trubek v parogenerátorech je silně zkorodovaná, což znamená zvýšené riziko jejich prasknutí.

Celý článek...
 
Poškozený kontejnment elektrárny Crystal River
Úterý, 26 Červen 2012 00:00

V září 2009 byl reaktor americké jaderné elektrárny Crystal River plánovaně odstaven kvůli údržbě a výměně paliva. Během odstávky plánoval provozovatel elektrárny, společnost Progress Energy, vyměnit parogenerátory, které jsou umístěny uvnitř kontejnmentu – masivní železobetonové obálky chránící reaktor. Z důvodu této výměny bylo naplánováno vybourat v kontejnmentu velký čtvercový otvor o straně cca 8 metrů. V průběhu prací ovšem došlo k poruše, která si vyžádala dlouhodobé odstavení elektrárny.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec»

Strana 27 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner