Bezpečnost atomu
Fukušimská katastrofa zdaleka nekončí
Středa, 28 Prosinec 2011 00:00

V polovině prosince oznámil japonský premiér Jošihiko Noda na tiskové konferenci, že reaktory v havarované jaderné elektrárně Fukušima Daiči se podařilo dostat do stavu studeného odstavení. Optimismus světových médií, která psala, že reaktory jsou nyní stabilní, ovšem rozhodně není na místě. Japonský předseda vlády neoznámil žádný průlom v likvidaci zničených reaktorů, spíš si pohrál se slovy.

Celý článek...
 
Fukušima - ještě horší, než se čekalo
Úterý, 06 Prosinec 2011 00:00

Jak ukázaly nejnovější simulace japonského provozovatele havarovaných reaktorů ve Fukušimě firmy TEPCO, proniklo roztavené jaderné palivo mnohem hlouběji do betonového dna prvního bloku, než se dosud předpokládalo. Podle vědců se zastavilo pouhých 37 cm od vnějšího ochranného pláště. Ten je přitom poslední bariérou, která odděluje obsah reaktoru od okolního světa.

Celý článek...
 
Ruská jaderná kvalita
Pondělí, 05 Prosinec 2011 10:07

Dva evropské projekty výstavby reaktoru EPR se potácejí v technických problémech. Ruské staveniště budoucí jaderné elektrárny Leningradskaja 2 se potýká s obdobnými potížemi. Zborcení výztuže při betonování vnější stěny ochranné obálky u prvního bloku pozdrží stavbu o několik týdnů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec»

Strana 29 / 29
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner