Bezpečnost atomu
Při údržbě francouzské JE Paluel došlo k pádu mnohatunového parogenerátoru
Úterý, 12 Duben 2016 00:00

Společnost EDF, provozovatel francouzských jaderných elektráren, informovala na konci března jaderný dozor o nehodě, ke které došlo v během údržby v JE Paluel. Parogenerátor o hmotnosti 465 tun a výšce 22 metrů, jehož výměna byla jedním z důvodů servisní odstávky, se uvolnil z manipulačního zařízení a spadl na podlahu reaktorové haly. Nehoda se obešla bez vážných zranění, jeden dělník by zraněn lehce.

Celý článek...
 
Dnešní jaderná (ne)bezpečnost – nevyřešený problém
Úterý, 05 Duben 2016 00:00

Třicet let po katastrofě jaderné elektrárny v Černobylu a pět let po zničení reaktorů v japonské Fukušimě není bezpečnost jaderných zařízení zdaleka uzavřenou otázkou. Země využívající jadernou energetiku mají na stole problémy s udržením úrovně bezpečnosti stárnoucích reaktorů a jejich náhrada novými je díky vysoké ceně prakticky nemožná.

Celý článek...
 
Zřejmě v hledáčku teroristů: jaderné elektrárny
Středa, 23 Březen 2016 00:00

Při domovní prohlídce byla nalezena videonahrávka, na které se objevuje vedoucí výzkumného a rozvojového programu pro jadernou energii v Belgii. Vyšetřovatelé z toho usuzují, že teroristé plánují útoky v jaderných elektrárnách. Dvě jaderné elektrárny byly částečně vyklizeny.

Celý článek...
 
Studie: Bezpečnostní nedostatky v německých jaderných elektrárnách
Středa, 16 Březen 2016 00:00

Spolek pro ochranu životního prostředí a přírody (BUND) varuje před narůstajícími bezpečnostními nedostatky v německých jaderných elektrárnách a požaduje proto, aby Německo vystoupilo z jádra dříve než plánuje.

Celý článek...
 
ČEZ významně posílí kontrolu jaderných elektráren
Sobota, 12 Březen 2016 00:00

Společnost ČEZ významně zpřísní kontrolu obou českých jaderných elektráren.  Jak přiznává, podnětem k tomu jsou nedávné rozsáhl výpadky v Dukovanech, které energetickému gigantu způsobily více než miliardovou ztrátu. Okolnosti komentuje Jakub Šiška.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 / 27
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner