Bezpečnost atomu
Překvapení: kontaminace
Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 00:00

Likvidace jaderných elektráren není zdaleka tak jednoduchá, jak jejich provozovatelé tvrdí. Demontáž odstavovaných jaderných elektráren v Německu teprve začala a už se stává předmětem diskusí. Časové plány se musely zcela změnit, občanské iniciativy jsou v pohotovosti, protože si všímají, že se věci začaly vyvíjet zcela jiným směrem.

Celý článek...
 
Rychlé odstavení nového ruského reaktoru bylo oznámeno s šestidenním zpožděním
Pátek, 02 Prosinec 2016 00:00

Reaktor číslo šest v ruské jaderné elektrárně Novovoroněž byl 10. listopadu neplánovaně odstaven. Jedná se o první reaktor ze série AES-2006, který je aktuálním produktem Rosatomu a řadí se mezi reaktory generace 3+. Podle agentury RIA Novosti byla příčinou rychlého nepředvídaného odstavení porucha generátoru způsobená zkratem. Rosatom o neplánovaném odstavení reaktoru informoval s šestidenním zpožděním, což vedlo k řadě spekulací o rozsahu poruchy.

Celý článek...
 
Japonsko počítá s nárůstem nákladů na likvidaci následků Fukušimy
Středa, 16 Listopad 2016 00:00

Náklady spojené s následky jaderné havárie v japonské Fukušimě budou v následujících letech podle japonské vládní prognózy několikanásobně vyšší než se předpokládalo. Zatímco nyní se vydává kolem 700 miliónů euro ročně na likvidaci následků Fukušimy, v následujících letech se mají podle nových prognóz tyto náklady zvýšit až na několik miliard euro ročně. Řekl to v úterý ministr životního prostředí Hirošige Seko.

Celý článek...
 
Švýcarská jaderná elektrárna Leibstadt bude až do února odstavená
Středa, 09 Listopad 2016 00:00

Po prvním bloku švýcarské jaderné elektrárny Beznau bude nyní na delší dobu odstavena také další švýcarská jaderná elektrárna Leibstadt. Kvůli zoxidovaným nánosům na obalech paliva bude elektrárna předběžně do února příštího roku mimo provoz.

Celý článek...
 
Francie odstavuje pět jaderných reaktorů
Neděle, 23 Říjen 2016 00:00

Francouzský jaderný dozorný úřad ASN přezkoumává několik jaderných elektráren, jedna z nich je na hranici s Německem.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner