Bezpečnost atomu
Fukušima a ochota zavřít oči před následky jaderných havárií (2. část)
Pondělí, 27 Duben 2015 00:00

John Downer, převzato z The Ecologist

Propagátoři jaderného průmyslu dokázali vymyslet řadu komunikačních obratů pro ospravedlnění katastrof v jaderných zařízeních. Třebaže nejde o neprůstřelnou argumentaci, slouží dobře svému účelu - udržuje přesvědčení politických a mediálních špiček i široké veřejnosti o dokonalé bezpečnosti reaktorů. Předchozí část textu si přečtete zde.

Celý článek...
 
Padesátiprocentní pravděpodobnost dalšího Černobylu před rokem 2050, říkají bezpečnostní specialisté
Pátek, 24 Duben 2015 00:00

A podle největší statistické analýzy jaderných havárií, jaká byla kdy provedena, je zde rovněž padesátiprocentní pravděpodobnost, že se v následujících deseti letech přihodí katastrofa o rozsahu americké jaderné elektrárny Three Mile Island.

Celý článek...
 
Jaderný dozor: problém s reaktorem EPR může být drahý
Středa, 22 Duben 2015 00:00

Šéf francouzského jaderného dozoru Pierre-Franck Chevet uvedl v rozhovoru pro deník Le Parisien, že materiálové vady detekované v tlakové nádobě rozestavěného reaktoru EPR ve Flamanville mohou být velmi závažné a řešení může přijít společnost Areva (hlavního dodavatele technologie) hodně draho. Ve dně a víku tlakové nádoby reaktoru byly zjištěny anomálie, které mohou znamenat zhoršení mechanických vlastností oceli.

Celý článek...
 
I nízké dávky radioaktivity mohou vyvolat u dětí leukémii nebo nádor mozku
Středa, 15 Duben 2015 00:00

Nově publikovaná studie švýcarských vědců ukázala, že i nízké dávky radioaktivity z přírodního pozadí mohou ovlivnit výskyt některých typů rakoviny u dětí, zejména leukémií nebo nádorů mozku. Rozsáhlá studie analyzovala rozdíly ve výskytu různých typů rakoviny u dětí žijících na celém území Švýcarska, a to podle oblastí lišících se hladinou pozaďové přírodní radiace. Výsledky výzkumu zveřejnil na svých webových stránkách specializovaný americký vědecký časopis Environmental Health Perspectives.

Celý článek...
 
Vážný problém Arevy – materiálové vady v tlakové nádobě ve Flamanville
Středa, 08 Duben 2015 00:00

Francouzský jaderný dozor ASN oznámil, že společnost Areva se na stavbě reaktoru EPR ve Flamanville potýká s vážným problémem. V plášti tlakové nádoby reaktoru, tedy v místě kritickém z pohledu jaderné bezpečnosti, byly detekovány materiálové vady. Konkrétně jde o vysokou koncentraci uhlíku v některých místech, což znamená zhoršení mechanických vlastností oceli a snížení odolnosti proti šíření trhlin.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 26
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner