Bezpečnost atomu
Čína z bezpečnostních důvodů pozastavila výstavbu dvou reaktorů EPR
Středa, 10 Únor 2016 00:00

Čínská vláda zveřejnila na konci ledna strategické dokumenty ke stavu jaderné energetiky, ze kterých vyplývá potřeba posílení bezpečnostních mechanismů. Oficiální dokument přiznává, že stávající mechanismy připravené pro reakci na havarijní stavy nejsou dostatečné k tomu, aby mohly čelit potenciálním problémům podle aktuálních odhadů. Čínský jaderný dozor zároveň oznámil pozastavení výstavby reaktorů EPR v jaderné elektrárně Taishan z bezpečnostních důvodů, vyloučil ovšem ukončení projektu.

Celý článek...
 
V Japonsku poprvé potvrzena rakovina kvůli Fukušimě
Pondělí, 14 Prosinec 2015 00:00

Japonská vláda poprvé oficiálně uznala, že jeden zaměstnanec jaderné elektrárny Fukušima dostal vlivem radiace po havárii v roce 2011 rakovinu. Nyní má dostat odškodnění. Jak ale mnozí experti upozorňují, ve skutečnosti je výskyt nádorových onemocnění po katastrofě mnohem vyšší. Podrobnosti od Jakuba Šišky.

Celý článek...
 
Problém s bezpečnostními kontrolami v JE Dukovany
Úterý, 17 Listopad 2015 00:00

Jaderná elektrárna Dukovany řeší problém s bezpečnostními kontrolami. U potrubí v nejaderné i v jaderné části byly zjištěny nekvalitní rentgenové snímky. Podle informací z týdeníku Respekt byly „snímky trubek rozmazané, někdy byl místo potřebných tří různých snímků jednoho svaru jen okopírován stejný snímek a některé svary hrozící netěsností byly označeny jako bezchybné.“ Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová uvedla pro Respekt, že není vyloučené záměrné zanedbání kontrol, aby se zkrátila doba odstávky.

Celý článek...
 
Riziko výskytu leukémie u pracovníků v jaderném průmyslu je více než dvojnásobné oproti předchozím odhadům
Úterý, 03 Listopad 2015 00:00

V červenci 2015 jsme vás seznámili s výsledky dlouhodobého výzkumu u více než 300 000 pracovníků ve Francii, Spojených státech a Velké Británii, kteří byli mnoho let vystaveni nízkým dávkám radiace, které byly publikované v The Lancet Haematology. Dr. Ian Fairlie o studii prohlašuje, že je významná díky těmto poznatkům:

Celý článek...
 
Ohrožení jaderných elektráren kybernetickými útoky
Úterý, 13 Říjen 2015 00:00

Ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti, Vladimír Rohel, popsal v rozhovoru pro Český rozhlas výsledky nasimulovaného cvičení kybernetického útoku na jadernou elektrárnu, který proběhl v zařízení Masarykovy Univerzity v Brně 7. října 2015, kde proti sobě dva týmy informatiků a expertů na kybernetickou bezpečnost hrály šesti hodinovou počítačovou hru.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 28
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner