Bezpečnost atomu
Studie: Bezpečnostní nedostatky v německých jaderných elektrárnách
Středa, 16 Březen 2016 00:00

Spolek pro ochranu životního prostředí a přírody (BUND) varuje před narůstajícími bezpečnostními nedostatky v německých jaderných elektrárnách a požaduje proto, aby Německo vystoupilo z jádra dříve než plánuje.

Celý článek...
 
ČEZ významně posílí kontrolu jaderných elektráren
Sobota, 12 Březen 2016 00:00

Společnost ČEZ významně zpřísní kontrolu obou českých jaderných elektráren.  Jak přiznává, podnětem k tomu jsou nedávné rozsáhl výpadky v Dukovanech, které energetickému gigantu způsobily více než miliardovou ztrátu. Okolnosti komentuje Jakub Šiška.

Celý článek...
 
Fukušima pět let po havárii – úniky radioaktivních materiálů pokračují
Pondělí, 29 Únor 2016 00:00

V březnu uplyne pět let od chvíle, kdy vlna tsunami, která zasáhla severovýchodní pobřeží Japonska, způsobila vážnou havárii v jaderné elektrárně Fukušima Daiiči. Výpadek zásobování elektřinou a následné selhání systému chlazení vedlo k roztavení jaderného paliva v reaktorech. Následné výbuchy vodíku způsobily zničení reaktorových hal a únik radioaktivních izotopů do ovzduší. V důsledku kontaminace širšího okolí elektrárny bylo nutné dlouhodobě evakuovat 160 000 lidí.

Celý článek...
 
Čína z bezpečnostních důvodů pozastavila výstavbu dvou reaktorů EPR
Středa, 10 Únor 2016 00:00

Čínská vláda zveřejnila na konci ledna strategické dokumenty ke stavu jaderné energetiky, ze kterých vyplývá potřeba posílení bezpečnostních mechanismů. Oficiální dokument přiznává, že stávající mechanismy připravené pro reakci na havarijní stavy nejsou dostatečné k tomu, aby mohly čelit potenciálním problémům podle aktuálních odhadů. Čínský jaderný dozor zároveň oznámil pozastavení výstavby reaktorů EPR v jaderné elektrárně Taishan z bezpečnostních důvodů, vyloučil ovšem ukončení projektu.

Celý článek...
 
V Japonsku poprvé potvrzena rakovina kvůli Fukušimě
Pondělí, 14 Prosinec 2015 00:00

Japonská vláda poprvé oficiálně uznala, že jeden zaměstnanec jaderné elektrárny Fukušima dostal vlivem radiace po havárii v roce 2011 rakovinu. Nyní má dostat odškodnění. Jak ale mnozí experti upozorňují, ve skutečnosti je výskyt nádorových onemocnění po katastrofě mnohem vyšší. Podrobnosti od Jakuba Šišky.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 29
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner