Bezpečnost atomu
Dnešní jaderná (ne)bezpečnost – nevyřešený problém
Úterý, 05 Duben 2016 00:00

Třicet let po katastrofě jaderné elektrárny v Černobylu a pět let po zničení reaktorů v japonské Fukušimě není bezpečnost jaderných zařízení zdaleka uzavřenou otázkou. Země využívající jadernou energetiku mají na stole problémy s udržením úrovně bezpečnosti stárnoucích reaktorů a jejich náhrada novými je díky vysoké ceně prakticky nemožná.

Celý článek...
 
Zřejmě v hledáčku teroristů: jaderné elektrárny
Středa, 23 Březen 2016 00:00

Při domovní prohlídce byla nalezena videonahrávka, na které se objevuje vedoucí výzkumného a rozvojového programu pro jadernou energii v Belgii. Vyšetřovatelé z toho usuzují, že teroristé plánují útoky v jaderných elektrárnách. Dvě jaderné elektrárny byly částečně vyklizeny.

Celý článek...
 
Studie: Bezpečnostní nedostatky v německých jaderných elektrárnách
Středa, 16 Březen 2016 00:00

Spolek pro ochranu životního prostředí a přírody (BUND) varuje před narůstajícími bezpečnostními nedostatky v německých jaderných elektrárnách a požaduje proto, aby Německo vystoupilo z jádra dříve než plánuje.

Celý článek...
 
ČEZ významně posílí kontrolu jaderných elektráren
Sobota, 12 Březen 2016 00:00

Společnost ČEZ významně zpřísní kontrolu obou českých jaderných elektráren.  Jak přiznává, podnětem k tomu jsou nedávné rozsáhl výpadky v Dukovanech, které energetickému gigantu způsobily více než miliardovou ztrátu. Okolnosti komentuje Jakub Šiška.

Celý článek...
 
Fukušima pět let po havárii – úniky radioaktivních materiálů pokračují
Pondělí, 29 Únor 2016 00:00

V březnu uplyne pět let od chvíle, kdy vlna tsunami, která zasáhla severovýchodní pobřeží Japonska, způsobila vážnou havárii v jaderné elektrárně Fukušima Daiiči. Výpadek zásobování elektřinou a následné selhání systému chlazení vedlo k roztavení jaderného paliva v reaktorech. Následné výbuchy vodíku způsobily zničení reaktorových hal a únik radioaktivních izotopů do ovzduší. V důsledku kontaminace širšího okolí elektrárny bylo nutné dlouhodobě evakuovat 160 000 lidí.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner