Těžba uranu
O těžbě uranu v Grónsku se bude hlasovat v referendu
Úterý, 24 Září 2013 00:00

Grónská premiérka Aleqa Hammond během svého vystoupení v parlamentu 13. září oznámila, že vláda navrhne vypsání referenda, ve kterém se obyvatelé jižního Grónska budou moci vyslovit k záměru těžby a zpracování uranu v lokalitě Kuannersuit. Zároveň přislíbila, že ačkoli výsledek referenda není formálně závazný, vláda jej bude respektovat.

Celý článek...
 
Rusnokova vláda se surovinovou politikou zabývat nebude
Pondělí, 19 Srpen 2013 00:00

Rusnokova vláda v demisi odložila projednávání surovinové politiky do konce letošního roku. Projednávání krajně problematického materiálu, který ovlivní podobu českého těžebního průmyslu na desítky let i životy stovek tisíců lidí, tak bude obnoveno až po řádných volbách. Ministři se nakonec návrhem vůbec nezabývali. Neschválili tedy hlavní cíle surovinové politiky, jak původně navrhoval ministr průmyslu Cienciala, ale materiál dokonce ani nevzali na vědomí. Ekologické organizace, které návrh pocházející ještě z dílny ministra Martina Kuby dlouhodobě kritizují, rozhodnutí vlády přivítaly.

Celý článek...
 
Nový uranový důl v Indii škodí místním zemědělcům
Pátek, 21 Červen 2013 00:00

Indický uranový důl v lokalitě Thummalapalle, který byl otevřen v loňském roce, způsobuje nepřípustné znečištění vodních zdrojů a ohrožuje zdraví obyvatel. Ve svém prohlášení to uvedl Venkatasubba Reddy, předseda politické strany Rayalaseema Rashtra Samithi, když reagoval na výsledky lékařských vyšetření obyvatel postižených vesnic.

Celý článek...
 
Košice nadále nesouhlasí s těžbou uranu za svými humny
Pondělí, 18 Březen 2013 00:00

Obyvatele Košic a okolí nepříjemně překvapila zpráva o podpisu memoranda o porozumění mezi kanadskou firmou European Uranium Resources (dříve Tournigan) a ministerstvem hospodářství, které podporuje těžbu uranového ložiska na Jahodné. Kanadská firma zde provádí geologický průzkum od roku 2005, záměr ovšem narazil na silný odpor obyvatel Košic a okolí.

Celý článek...
 
Evropská unie přispěje na likvidaci následků těžby uranu v Kyrgyzstánu
Pondělí, 28 Leden 2013 00:00

V polovině ledna přislíbili zástupci Evropské unie, že vyčlení 2,8 milionu dolarů, které pomohou vládě Kyrgyzstánu zlikvidovat radioaktivní odpad z těžby uranu. Konkrétně má jít o vyčištění a zajištění šesti velkých odkališť, kde nejvíce hrozí rozsáhlá kontaminace okolí.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 12
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner