Těžba uranu
Ministr Kuba: další uranové doly a chemické loužení uranu
Čtvrtek, 19 Červenec 2012 00:00

Na návrh ministra průmyslu Kuby vláda rozhodla zadat posouzení možností zahájení nové těžby uranu na ložiscích Brzkov a Horní Věžnice v blízkosti Polné na Jihlavsku. Uvažováno je také nové chemické loužení uranu na Liberecku. Technologická agentura ČR již vyhlásila veřejnou zakázku za 6,7 milionu korun, která má zhodnotit možnosti takové těžby.

Celý článek...
 
Australská Koongarra uchráněna před těžbou uranu
Pondělí, 11 Červen 2012 00:00

Rada australské provincie Severní teritorium na konci května rozhodla o rozšíření slavného národního parku Kakadu o území, na kterém se nachází významné ložisko uranu. Rozhodnutí znamená završení dlouhodobého úsilí vlastníka pozemku, původního obyvatele Austrálie Jeffreyho Lee, o záchranu oblasti před devastací těžbou.

Celý článek...
 
Finská veřejnost protestuje proti riskantnímu záměru těžby uranu v provincii Kainuu
Pátek, 27 Duben 2012 00:00

Formálním odvoláním i veřejnými protesty odpověděla finská veřejnost na rozhodnutí vlády udělit těžební firmě Talvivaara licenci na získávání uranu jako vedlejšího produktu z těžby niklu v dolech na území provincie Kainuu na severu Finska.

Celý článek...
 
Jen ekonomické ukazatele naštěstí nestačí
Pondělí, 19 Březen 2012 00:00

Kanadská těžařská společnost Tournigan se na konci ledna pochlubila svým akcionářům, že v lokalitě Kurišková na východním Slovensku, kde firma provádí geologický průzkum, se pravděpodobně nachází jedno z ekonomicky nejvýhodnějších uranových ložisek na světě.

Celý článek...
 
Uranová Bonanza v Rožné?
Sobota, 04 Únor 2012 00:00

Na konci ledna česká média zaujala zpráva o nálezu nových uranových zásob v našem posledním uranovém dole v Dolní Rožínce.  Veřejnoprávní televize dokonce zprávu okořenila titulkem „Česko jako uranová velmoc“.  Jde o objev takového významu, který zajistí naši energetickou soběstačnost alespoň co se provozu jaderných reaktorů v Dukovanech a Temelíně týká? Rozhodně ne, dostupná fakta potvrzují opak.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 11
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner