Radioaktivní odpady
Ten, kdo bude stavět konečné úložiště jaderného odpadu, převezme zodpovědnost nad celým Německem
Úterý, 22 Leden 2019 00:00

Proces hledání místa pro trvalé úložiště vysoce radioaktivních odpadů z německých jaderných elektráren by měl být co nejvíce otevřený, říká Wolfram König, šéf příslušného německého úřadu. Ale odpor se již formuje.

Celý článek...
 
JADERNÝ ODPAD 2/2018
Čtvrtek, 10 Leden 2019 00:00

Calla závěrem roku vydala druhé letošní číslo zpravodaje o tom, co má zůstat skryto JADERNÝ ODPAD, který je určený především obyvatelům lokalit, kde stát hledá místo pro trvalé uložení vysoce radioaktivních odpadů.

Celý článek...
 
Německé mezisklady musí být odolnější
Sobota, 22 Prosinec 2018 00:00

Je to životní sen betonových stavitelů: zeď z železobetonu je deset metrů nad a deset metrů pod zemí, je metr tlustá a 500 metrů dlouhá. Toto stavební silo by jednou mělo fungovat jako mezisklad pro vysoce radioaktivní odpad v Ahausu a mělo by poskytovat pro uložený jaderný odpad dostatečnou ochranu před teroristickými útoky. Plánovači mysleli dokonce na víc, než jen útok pomocí nákladního automobilu: pro případ, že by teroristé zvolili pro svůj útok letadlo, podobně jako v roce 201 1v New Yorku, je dokonce počítáno i s variantou úniku kerosinu.

Celý článek...
 
Sesuv horniny v podzemním skladu v Novém Mexiku ohrozil uložený jaderný odpad
Pondělí, 17 Prosinec 2018 00:00

Mluvčí podzemního skladu jaderného odpadu Novém Mexiku, který bývá označován zkratkou WIPP (Waste Isolation Pilot Plant) oznámil, že při sesuvu horniny na začátku prosince došlo ke zřícení stropu v místnosti, kde se nachází jaderný odpad. Podle původního oznámení měly být zasaženy pouze místnosti bez uloženého odpadu, mluvčí WIPP ovšem připustil, že toto sdělení bylo chybné.

Celý článek...
 
Senátoři odsoudili netransparentnost výběru hlubinného úložiště a navrhli vládě zvážit smysluplnost pokračování geologických průzkumů
Pátek, 14 Prosinec 2018 00:00

Senátní Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí na svém jednání 12. prosince jednomyslně přijal usnesení, ve kterém konstatoval, že „proces přípravy a vyhodnocování lokalit vhodných pro další průzkumy možného budoucího úložiště neprobíhá v účinném dialogu s dotčenými obcemi a transparentně“, což by měl být základní předpoklad nalezení přijatelného řešení a že chybí potřebný právní rámec řešící zapojení obcí do rozhodování [1].

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 4 / 42
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner