Radioaktivní odpady
Cena "Slunce a svoboda" za rok 2013
Neděle, 29 Prosinec 2013 00:00

Česko-rakouský protijaderný spolek "Společně za slunce a svobodu" mohl také letos, tradičně v měsíci listopadu, předat cenu uznání za příkladnou přeshraniční práci v oblasti životního prostředí a kultury. Byly vyznamenány iniciativy z Rakouska a České republiky. Hlavní cenu tvoří akcie firem WEB a Windkraft Simonsfeld, které provozují především větrné elektrárny. Cena je financována především příjmy z jazykových kurzů, které spolek každoročně pořádá za podpory učitelů, vyučujících dobrovolně bez nároku na honorář. Letošní nositele ceny spojuje fakt, že se ve své zemi zasazují o záchranu historicky osídleného místa, jehož existence je, byť ze zcela rozdílných důvodů, ohrožena.

Celý článek...
 
Vláda obrací, úložiště i proti vůli obcí
Čtvrtek, 19 Prosinec 2013 00:00

Vláda odsouhlasila plán činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na rok 2014, ve kterém se Ministerstvo průmyslu a obchodu pokouší zlegalizovat  postup při hledání místa pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva. V letošním roce totiž SÚRAO prostřednictví státního podniku DIAMO a družstva GEOMIN požádalo ministerstvo životního prostředí o stanovení průzkumných území ve všech momentálně sedmi vybraných lokalitách. V obdobném plánu pro rok 2013, který vloni přijala vláda, totiž SÚRAO podmínilo podání žádostí předchozím písemným souhlasem obcí. Správa se ale rozhodla o souhlasy obcí neusilovat a zahájit průzkumy proti jejich vůli.

Celý článek...
 
Hlavní problémy hlubinného ukládání vyhořelého jaderného paliva
Úterý, 10 Prosinec 2013 00:00

Ukládání v hlubinných úložištích je ve většině zemí provozujících jadernou energetiku prezentováno jako bezpečná cesta k řešení problému  vysoce radioaktivního odpadu. Pro cestu hlubinného úložiště se vyslovila Evropská komise, stejným směrem je orientována i strategie České republiky pro nakládání s jaderným odpadem. Tato poměrně široká shoda by ovšem neměla svádět k dojmu, že problém je vyřešen.

Celý článek...
 
Stát promrhal 9 let, opět jde s úložištěm proti obcím
Čtvrtek, 26 Září 2013 00:00

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO), která zodpovídá za problematiku jaderných odpadů, se rozhodla jít do sporu s obyvateli a představiteli desítek obcí, na jejichž katastrech by měla být  stanovena průzkumná území na vyhledání místa pro hlubinné úložiště vysoceradioaktivních odpadů.

Celý článek...
 
Zpravodaj Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!
Neděle, 07 Červenec 2013 00:00

První letošní číslo zpravodaje "Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!" se věnuje zásadním a nijak příznivým změnám, s nimiž přišla Správa úložišť radioaktivních odpadů a zejména ministerstvo průmyslu pod vedením Martina Kuby. Dají se popsat jediným slovem: podraz. Podfuk vůči lidem v obcích, kdy by mohl skončit jaderný odpad a to několikanásobný.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí3132333435363738DalšíKonec»

Strana 31 / 38
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner