Radioaktivní odpady
USA: žádné další reaktory, dokud nevyřešíte odpad
Čtvrtek, 09 Srpen 2012 00:00

V úterý 7. srpna oznámil jaderný dozor Spojených států (Nuclear Regulatory Commission – NRC), že zastavuje vydávání licencí na výstavbu a provoz nových jaderných reaktorů. Úřad vydávání licencí obnoví, až bude dostatečně vyřešena otázka nakládání s jaderným odpadem.

Celý článek...
 
Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!
Středa, 25 Červenec 2012 00:00

Vyšlo první letošní číslo zpravodaje "Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!", který především pro obyvatele lokalit vytipovaných pro hlubinné úložiště vydává Calla a Hnutí DUHA.  Co si můžete přečíst na jeho stránkách?

Celý článek...
 
Soutěž o španělský sklad jaderného odpadu
Pondělí, 23 Červenec 2012 00:00

Španělská vláda přistoupila k hledání lokality pro centrální sklad jaderných odpadů způsobem, který na první pohled vypadá aprílově, ale zatím slaví úspěch. Pro města a obce byla vypsána veřejná soutěž. Kdo nabídne nejlepší 25hektarový pozemek, získá projekt, který zaměstná 500 lidí během výstavby  a 140 pracovníků po spuštění do provozu. Nakonec se sešlo více než 100 nabídek.

Celý článek...
 
Referendum v Lubenci: nechceme průzkumy
Pondělí, 02 Červenec 2012 00:00

K místnímu referendu v Lubenci přišlo v pátek 647 lidí, z toho se 517 vyslovilo proti průzkumným pracem nutným k vybudování hlubinného úložiště. Referendum je platné a pro zastupitelstvo obce závazné. Účast v referendu byla dokonce větší než v posledních volbách. „Jsme rádi, že se ukázalo, že Lubeneckým není jejich budoucnost lhostejná a že zde nechtějí ani samotné úložiště ani průzkumy,“ komentuje výsledky Jana Michalcová, zmocněnec přípravného výboru referenda.  „Navíc se konečně prokázalo, že odpůrci úložiště nejsou jen hrstkou aktivistů, jak bylo prezentováno, ale jedná se o hlas většiny,“ dodává Richard Kanta, člen přípravného výboru.

Celý článek...
 
Slovensko: likvidace havarovaného reaktoru odsouvá řešení jaderného odpadu
Pátek, 01 Červen 2012 00:00

Otázka, jak naložit s vyhořelým palivem z jaderných elektráren, není na Slovensku zdaleka tak aktuální jako v České republice. Kapacity i peníze vyčleněné na řešení problému jaderného odpadu musely být dosud věnovány hlavně na likvidaci havarované elektrárny A1 v Jaslovských Bohunicích.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí3132333435363738DalšíKonec»

Strana 36 / 38
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner