Radioaktivní odpady
Průzkumy pro úložiště na Kraví hoře nezačnou
Neděle, 28 Říjen 2012 00:00

Průzkumy pro úložiště jaderného odpadu na dodatečně přidané uranové lokalitě Kraví hora na Žďársku nezačnou. Zastupitelé Bukova, jedné ze sedmi obcí, pod jejichž katastry leží místo vyhlédnuté Správou úložišť radioaktivních odpadů, s ní v pátek večer odmítli podepsat dohodu. Původně přitom byla celá lokalita považovaná za černého koně, protože lidé jsou tam na uran zvyklí.

Celý článek...
 
Britské plány na nové reaktory čelí další nejistotě, je jí jaderný odpad
Čtvrtek, 27 Září 2012 00:00

Program britské vlády, který počítá s výstavbou nové řady jaderných reaktorů, aktuálně čelí další nejistotě. Rada hrabství Cumbria totiž pravděpodobně odloží rozhodnutí o návrhu umístění trvalého úložiště všech britských jaderných odpadů. Nelze vyloučit ani variantu, že rada umístění úložiště na území hrabství zcela zamítne.

Celý článek...
 
Rusko přiznává: v Severním ledovém oceánu skončily i celé reaktory
Čtvrtek, 13 Září 2012 00:00

Z oficiálních dokumentů, které od ruských úřadů získali představitelé Norska, vyplývá, že v minulých desetiletích bylo na severu Sibiře do Karského moře (součást Severního ledového oceánu), potopeno velké množství radioaktivního odpadu včetně odstavených jaderných reaktorů.

Celý článek...
 
USA: žádné další reaktory, dokud nevyřešíte odpad
Čtvrtek, 09 Srpen 2012 00:00

V úterý 7. srpna oznámil jaderný dozor Spojených států (Nuclear Regulatory Commission – NRC), že zastavuje vydávání licencí na výstavbu a provoz nových jaderných reaktorů. Úřad vydávání licencí obnoví, až bude dostatečně vyřešena otázka nakládání s jaderným odpadem.

Celý článek...
 
Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!
Středa, 25 Červenec 2012 00:00

Vyšlo první letošní číslo zpravodaje "Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!", který především pro obyvatele lokalit vytipovaných pro hlubinné úložiště vydává Calla a Hnutí DUHA.  Co si můžete přečíst na jeho stránkách?

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 37 / 40
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner