Radioaktivní odpady
Odvezeme jaderný odpad do Ruska?
Středa, 07 Březen 2012 00:00

Když v roce 2001 podepsal prezident Vladimir Putin ruskou Dumou schválený zákon o možnosti dovozu vyhořelého jaderného paliva z jiných zemí, vznikla u řady zainteresovaných silná očekávání. Na jedné straně tehdejší ruský ministr pro atomovou energii sliboval, že přepracováním zahraničního paliva Rusko vydělá za deset let 20 miliard dolarů. Na druhé straně zejména evropští stratégové začali doufat, že by mohli dosud neřešitelný problém jaderného paliva jednoduše odsunout na východ.

Celý článek...
 
Horní Rakousy nechtějí úložiště u hranic
Neděle, 29 Leden 2012 00:00

Pověřencem vlády Horního Rakouska pro otázky jaderných zařízení se v polovině roku 2011 stal Ing. Dalibor Stráský, který ve své profesní minulosti působil také jako poradce českého ministra životního prostředí. Položili jsme mu pár otázek souvisejících s jeho novou pozicí.

Celý článek...
 
Nové lokality ve hře o úložiště
Středa, 18 Leden 2012 00:00

Vedle šesti lokalit, na nichž Správa úložišť radioaktivních odpadů narazila povětšinou na zásadní nesouhlas se svými aktivitami, přibyly některé další. Z vojenských újezdů pokračuje zkoumání už jen v jihočeských Boleticích, ale nově byla k lokalitám přiřazena Kraví hora na Českomoravské vysočině. Trochu vám obě místa přiblížíme.

Celý článek...
 
Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!
Úterý, 27 Prosinec 2011 00:00

Konec roku přinesl i nové vydání zpravodaje "Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!", který především pro obyvatele lokalit vytipovaných pro hlubinné úložiště vydává Calla a Hnutí DUHA.  Jde rovnou o dvojčíslo. Co najdou čtenáři na jeho šestnácti stránkách?

Celý článek...
 
Přes peníze k úložišti?
Čtvrtek, 15 Prosinec 2011 00:00

Některé obce budou moci od příštího roku získat až čtyři miliony korun ročně jako kompenzaci za to, že se na jejich území bude zkoumat vhodnost vybudování úložiště radioaktivních odpadů. Vyplývá to z nařízení o stanovení plateb od původců jaderných odpadů a výše příspěvků obcím, které schválila vláda. Nařízení navazuje na změněný atomový zákon.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí4142DalšíKonec»

Strana 41 / 42
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner