Radioaktivní odpady
Pochod okolím Lubence se nesl v duchu nesouhlasu s hlubinným úložištěm
Sobota, 21 Duben 2012 00:00

Pátého května se konal již tradiční Pochod okolím Lubence. Více než stovka účastníků pochodu se na vytyčené trase setkávala na různých místech s transparenty a cedulkami vyjadřujícími nesouhlas s plánovanými průzkumnými pracemi v lokalitě Čertovka. Tedy s průzkumy,  které jsou nutným předpokladem pro vybudování úložiště jaderného odpadu.

Celý článek...
 
Německo se bojí, že nebude na likvidaci jaderného odpadu
Sobota, 21 Duben 2012 00:00

Podle vyjádření ministra životního prostředí Norberta Röttgena zvažuje německá vláda založení veřejně spravovaného fondu určeného pro likvidaci vysoce radioaktivních odpadů z jaderných elektráren. Ministr svým prohlášením reagoval na výsledky studie, ve které Greenpeace prověřuje rizika deficitu stávajícího jaderného fondu.

Celý článek...
 
Odvezeme jaderný odpad do Ruska?
Středa, 07 Březen 2012 00:00

Když v roce 2001 podepsal prezident Vladimir Putin ruskou Dumou schválený zákon o možnosti dovozu vyhořelého jaderného paliva z jiných zemí, vznikla u řady zainteresovaných silná očekávání. Na jedné straně tehdejší ruský ministr pro atomovou energii sliboval, že přepracováním zahraničního paliva Rusko vydělá za deset let 20 miliard dolarů. Na druhé straně zejména evropští stratégové začali doufat, že by mohli dosud neřešitelný problém jaderného paliva jednoduše odsunout na východ.

Celý článek...
 
Horní Rakousy nechtějí úložiště u hranic
Neděle, 29 Leden 2012 00:00

Pověřencem vlády Horního Rakouska pro otázky jaderných zařízení se v polovině roku 2011 stal Ing. Dalibor Stráský, který ve své profesní minulosti působil také jako poradce českého ministra životního prostředí. Položili jsme mu pár otázek souvisejících s jeho novou pozicí.

Celý článek...
 
Nové lokality ve hře o úložiště
Středa, 18 Leden 2012 00:00

Vedle šesti lokalit, na nichž Správa úložišť radioaktivních odpadů narazila povětšinou na zásadní nesouhlas se svými aktivitami, přibyly některé další. Z vojenských újezdů pokračuje zkoumání už jen v jihočeských Boleticích, ale nově byla k lokalitám přiřazena Kraví hora na Českomoravské vysočině. Trochu vám obě místa přiblížíme.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí4142DalšíKonec»

Strana 41 / 42
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner