Radioaktivní odpady
Nové lokality ve hře o úložiště
Středa, 18 Leden 2012 00:00

Vedle šesti lokalit, na nichž Správa úložišť radioaktivních odpadů narazila povětšinou na zásadní nesouhlas se svými aktivitami, přibyly některé další. Z vojenských újezdů pokračuje zkoumání už jen v jihočeských Boleticích, ale nově byla k lokalitám přiřazena Kraví hora na Českomoravské vysočině. Trochu vám obě místa přiblížíme.

Celý článek...
 
Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!
Úterý, 27 Prosinec 2011 00:00

Konec roku přinesl i nové vydání zpravodaje "Jaderný odpad? Děkujeme, nechceme!", který především pro obyvatele lokalit vytipovaných pro hlubinné úložiště vydává Calla a Hnutí DUHA.  Jde rovnou o dvojčíslo. Co najdou čtenáři na jeho šestnácti stránkách?

Celý článek...
 
Přes peníze k úložišti?
Čtvrtek, 15 Prosinec 2011 00:00

Některé obce budou moci od příštího roku získat až čtyři miliony korun ročně jako kompenzaci za to, že se na jejich území bude zkoumat vhodnost vybudování úložiště radioaktivních odpadů. Vyplývá to z nařízení o stanovení plateb od původců jaderných odpadů a výše příspěvků obcím, které schválila vláda. Nařízení navazuje na změněný atomový zákon.

Celý článek...
 
V severovýchodním Atlantiku uniká plutonium
Pondělí, 05 Prosinec 2011 23:00

Z potopených sudů s jaderným odpadem v severovýchodní části Atlantiku uniká radioaktivita. Jak informuje magazín německé televize ARD „Report Mainz“, vykazují odebrané vzorky vody z oblastí s ponořenými sudy s odpady zvýšenou koncentraci plutonia-238. Toto podezření se opírá o výroky Komise pro ochranu vod severního Atlantiku.

Celý článek...
 
Švédsko: cena úložiště roste
Sobota, 12 Listopad 2011 00:00

Švédský úřad radiační ochrany doporučil, aby provozovatelé jaderných elektráren ztrojnásobili částku, kterou ukládají na speciální účet zřízený za účelem likvidace jaderných odpadů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí41DalšíKonec»

Strana 41 / 41
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner