Radioaktivní odpady
Občanská porota státu Jižní Austrálie odmítá skládku jaderného odpadu
Úterý, 15 Listopad 2016 00:00

Tlak na vládu Jižní Austrálie, aby zavrhla myšlenku na vybudování úložiště vysoce aktivního odpadu v severní části státu, zesílil poté, co občanská porota složená z 350 obyvatel Jižní Austrálie odmítla návrh podpořit.

Celý článek...
 
Obce a spolky se spojily proti úložišti, chtějí změnit dosavadní postup státu
Čtvrtek, 06 Říjen 2016 00:00

Obce a spolky dotčené přípravou hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva a dalších vysoce radioaktivních odpadů a zároveň nespokojené s postupem zodpovědných státních institucí založily Platformu proti hlubinnému úložišti jako své dobrovolné neziskové společenství.  Cílem platformy je prosadit takový způsob hledání řešení problému, který bude otevřený, průhledný a v němž obce a veřejnost budou mít zákony dostatečně garantované možnosti hájit své oprávněné zájmy.

Celý článek...
 
Švédský regulátor doporučuje schválit projekt na stavbu úložiště jaderného odpadu
Pondělí, 12 Září 2016 00:00

V březnu jsme psali o možnosti připomínkovat žádost o povolení švédského úložiště (kterou Calla využila), nyní vám přinášíme zprávy k povolovacímu procesu od Charlyho Hulténa z WISE Švédsko.

Celý článek...
 
Francie rozhodla o umístění konečného jaderného úložiště
Pondělí, 22 Srpen 2016 00:00

Po senátu schválila i francouzská poslanecká sněmovna lokalitu Bure v Lotrinsku pro umístění úložiště jaderného odpadu. Odpůrci mluví o „podzemním Černobylu“. Nyní je na tahu francouzská vláda.

Celý článek...
 
Německý mezisklad jaderného odpadu Biblis
Pondělí, 15 Srpen 2016 00:00

Hledání konečného úložiště pro jaderné odpady začíná v Německu opět od začátku. I pro odstavenou německou jadernou elektrárnu Biblis to znamená, že pozůstatky z již vysloužilé techniky zde ještě budou muset zůstat celou věčnost.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 / 31
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner