Radioaktivní odpady
SÚRAO opět změnilo postup a žádá o stanovení nových průzkumných území pro hlubinné úložiště na všech lokalitách
Pondělí, 12 Březen 2018 00:00

Další otočku Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) s údivem sledují starostové a obyvatelé obcí, na jejichž území tato státní organizace hledá místo pro vybudování hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva.  SÚRAO ohlašovalo na letošní rok výběr 4 lokalit, na kterých hodlá v dalších letech pokračovat v geologických pracích včetně hlubokých vrtů. Přesto v minulých dnech začalo podávat Ministerstvu životního prostředí žádosti s cílem získat nová průzkumná území na celkem 9 lokalitách a s platností až do roku 2025.

Celý článek...
 
Rozhodnutí o průzkumných územích pro úložiště Horka a Kraví hora zrušil soud
Pátek, 02 Březen 2018 00:00

Městský soud v Praze rozhodl o prvních žalobách obcí a spolků ve věci platnosti průzkumných území pro geologické práce pro vyhledávání hlubinného úložiště. Rozsudkem z 27. února rozhodnutí ministra životního prostředí pro lokality Horka a Kraví hora zrušil. Jiný senát téhož soudu naopak 1. března žalobu týkající se průzkumného území Čihadlo zamítl. Na rozsudky od roku 2015 čekají žaloby proti stanovení ještě dalších čtyř průzkumných území Březový potok, Čertovka, Hrádek a Magdaléna. Celkem žalobu proti rozhodnutí ministra životního prostředí podalo 18 obcí a 6 spolků.

Celý článek...
 
Restart hledání lokality pro úložiště ve Velké Británii
Pondělí, 19 Únor 2018 00:00

Britská vláda na konci ledna 2018 znovu zahájila celonárodní hledání komunity, která by chtěla hostit podzemní skládku vysoce radioaktivního odpadu. Již několik let se snaží zajistit lokalitu s vhodnou geologií a se souhlasem místních, kteří by dobrovolně a dlouhodobě poskytli prostor pro zařízení pro geologické ukládání.

Celý článek...
 
Pošetilost britské vlády
Úterý, 13 Únor 2018 00:00

Program na výstavbu nových reaktorů by nesnesitelně zatížil britské komunity v daleké budoucnosti, píše Andrew Blowers; zatímco Rose Heaney se diví, proč jsou hojné obnovitelné zdroje energie v Británii přehlíženy.

Celý článek...
 
Švédský soud odmítl návrh na konečné úložiště vyhořelého jaderného paliva ve Forsmarku
Pátek, 09 Únor 2018 00:00

Zástupci v oblasti jaderné bezpečnosti uvítali rozsudek a kritizovali Švédskou společnost pro jadernou výrobu paliv a odpadů (SKB) za její propagaci pro ně nepřijatelného řešení. Johan Swahn, ředitel MKG, švédského Neziskového úřadu pro kontrolu nad jaderným odpadem, označil rozhodnutí soudu za „triumf“ uvedl: „[Rozhodnutí] se týká odpadu, který bude nebezpečný tisíce let. Několik nezávislých vědců kritizovalo použitou metodu i vybranou lokalitu.“

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 42
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner