Ekonomika jádra
Ekonomická životaschopnost jaderné energetiky jenom klesá
Středa, 20 Únor 2019 00:00

Ministerstvo energetiky Trumpovy administrativy loni oznámilo spuštění mediální kampaně, aby se podle slov jednoho z úředníků bránilo proti „dezinformacím“ o jaderné energetice. Nezaznamenali jsme žádný prudký vzestup zpráv ve prospěch jádra – protože se prostě žádný nekoná.

Celý článek...
 
Spuštění finské jaderné elektrárny Hanhikivi se odkládá o čtyři roky
Pondělí, 18 Únor 2019 00:00

Toni Hemminki generální ředitel společnosti Fennovoima, které je investorem výstavby reaktoru ve finském Hanhikivi, oznámil začátkem února aktuální odhad spuštění na rok 2028. Podle jeho vyjádření probíhá v současné době úprava harmonogramu, která bude potvrzena během prvního čtvrtletí. Zahájení výstavby v roce 2021 a spuštění reaktoru v roce 2028 pokládá za realistické. Podle původního plánu měl být reaktor spuštěn v roce 2024.

Celý článek...
 
O dalším odkladu a navýšení ceny reaktoru EPR ve Flamanville se rozhodne v květnu
Středa, 06 Únor 2019 00:00

Francouzská společnost EDF, která staví reaktor EPR ve francouzském Flamanville, vydala na konci ledna prohlášení, že aktualizace termínu spuštění a celkových nákladů na výstavbu bude zveřejněna v květnu tohoto roku. Rozhodujícím faktorem bude rozhodnutí jaderného dozoru, v jakém rozsahu je nezbytné předělat vadné svary na potrubí sekundárního okruhu.

Celý článek...
 
Hitachi opouští projekt výstavby reaktorů v britské elektrárně Wylfa
Pondělí, 14 Leden 2019 00:00

Podle informací japonských médií má vedení společnosti Hitachi rozhodnout na svém lednovém zasedání o odstoupení od projektu výstavby dvou nových reaktorů v jaderné elektrárně Wylfa ve Velké Británii. Důvodem pro rozhodnutí má být neúspěch vyjednávání s britskou vládou o financování projektu. Podle návrhu Hitachi měla britská vláda zajistit půjčku několika miliard liber, která by byla splácena díky garantovaným cenám elektřiny.

Celý článek...
 
Projekt turecké jaderné elektrárny Sinop s reaktory ATMEA končí
Úterý, 04 Prosinec 2018 18:00

Podle zprávy ekonomického magazínu Nikkei se japonské konsorcium založené za účelem výstavby jaderné elektrárny Sinop v Turecku rozhodlo projekt ukončit. Důvodem pro ukončení přípravných prací je nárůst odhadovaných nákladů projektu – elektrárna se čtyřmi reaktory by podle aktuálního odhadu stála 44 miliard dolarů, což vedlo společnost Mitsubishi Heavy Industries a její partnery k přehodnocení plánu. Jednání o oficiálním ukončení projektu jsou v závěrečné fázi. Hlavními příčinami prodražení projektu jsou zpřísnění bezpečnostních opatření v reakci na havárii ve Fukušimě a oslabení turecké liry.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 3 / 40
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner