Ekonomika jádra
Cenzuruje eurokomisař Oettinger pravdu o dotacích v energetice?
Úterý, 15 Říjen 2013 00:00

Redakce Süddeutsche Zeitung získala originální dokument Generálního ředitelství pro energetiku Evropské komise včetně vyznačených změn. Odstraněné údaje přitom potvrzují výši veřejné podpory pro fosilní a jaderné zdroje, která v roce 2011 přesáhla trojnásobek podpory pro obnovitelné zdroje. Eurokomisař pro energetiku Oettinger se přitom opakovaně vyjadřoval, že „podpora pro obnovitelné zdroje je příliš vysoká a zatěžuje spotřebitele elektřiny.“

Celý článek...
 
EU nebude mít jednotná pravidla pro dotování výstavby jaderných elektráren
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 00:00

Evropská komise oznámila, že nebude připravovat speciální společná pravidla pro podporu výstavby jaderných reaktorů z veřejných prostředků. Soulad záměrů členských států na uplatnění různých mechanismů podpory pro jaderné projekty bude nadále posuzován případ od případu podle pravidel EU pro hospodářskou soutěž.

Celý článek...
 
Jaderné ambice britské vlády postupně slábnou
Středa, 18 Září 2013 00:00

V roce 2006 schválila vláda Tonyho Blaira záměr zahájit program výstavby nové generace jaderných elektráren s cílem nahradit výrobu elektřiny v dosluhujících reaktorech. Celkový výkon nových reaktorů měl dosáhnout 16 000 MW. Britská vláda ovšem deklarovala podmínku rozvoje jaderné energetiky: nové zdroje postaví soukromé subjekty bez státních dotací.

Celý článek...
 
Počet amerických reaktorů klesne pod stovku, elektrárna Vermont Yankee bude uzavřena v roce 2014
Čtvrtek, 29 Srpen 2013 00:00

Společnost Entergy, provozovatel jaderného reaktoru Vermont Yankee, oznámila 27. srpna, že jmenovaný reaktor bude před koncem roku 2014 z ekonomických důvodů definitivně uzavřen. Oznámení přišlo pouhé dva týdny poté, co společnost Entergy soudní cestou odvrátila uzavření stejné elektrárny po uplynutí čtyřiceti let její projektované životnosti, které požadoval stát Vermont.

Celý článek...
 
Další jaderný projekt v USA zastaven – Levy County na Floridě
Pondělí, 05 Srpen 2013 00:00

Ve čtvrtek 1. srpna oznámila společnost Duke Energy, že z ekonomických důvodů odstupuje od záměru výstavby jaderné elektrárny Levy County na Floridě. Rozhodnutí ukončit projekt bylo zveřejněno po jednání se zástupci zákaznické organizace.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 31 / 40
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner