Ekonomika jádra
New York Times: Konečná cena reaktorů v elektrárně Vogtle rozhodne o budoucnosti jaderného průmyslu
Pátek, 05 Červenec 2013 00:00

Stavba dvou reaktorů v elektrárně Vogtle ve státě Georgia představuje jeden z největších projektů a jednu z největších investic v současných Spojených státech. Z pohledu investora – společnosti Georgia Power - jde o gigantickou sázku na to, že díky vloženým prostředkům (původní rozpočet 14 miliard dolarů podle odhadu dodavatelů naroste na 14,9 miliard) dokáže konkurovat ostatním zdrojům na trhu s elektřinou. Význam projektu Vogtle 3 a 4 je ovšem širší – na jeho úspěchu závisí budoucnost amerického jaderného průmyslu.

Celý článek...
 
Projekt nového reaktoru ve státě Iowa končí, investor dá přednost větru
Pátek, 28 Červen 2013 00:00

Společnost Mid American Energy na jaře oznámila, že upouští od plánu vystavět ve státě Iowa na středozápadě Spojených států druhou jadernou elektrárnu. Žádná z předložených nabídek na dodávku reaktoru nebyla vedením společnosti schválena, projekt končí. Necelých 9 milionů dolarů, které firma investovala do zpracování studie proveditelnosti, bude připsáno ke ztrátám podniku.

Celý článek...
 
Odhad nákladů na likvidaci britských jaderných zařízení roste o miliardy liber
Úterý, 25 Červen 2013 00:00

Britský Úřad pro vyřazování jaderných zařízení (Nuclear Decommissioning Authority – NDA) zveřejnil v pondělí 24. června další nárůst odhadu celkových nákladů na likvidaci energetických i výzkumných jaderných zařízení po skončení jejich životnosti. Oproti předchozím odhadům dochází k nárůstu o několik miliard liber.

Celý článek...
 
Dva reaktory v kalifornské elektrárně San Onofre skončily
Středa, 12 Červen 2013 00:00

Provozovatel jaderné elektrárny San Onofre - společnost Southern California Edison (SCE) – se na začátku června rozhodl ukončit provoz dvou reaktorů, u kterých byly v loňském roce zjištěny vážné závady u nově instalovaných parogenerátorů. Oba reaktory kalifornské elektrárny byly odstaveny v lednu 2012 poté, co v jednom ze čtyř nových parogenerátorů praskla trubka a způsobila únik radioaktivní páry.

Celý článek...
 
Rosatom uvažuje o redukci plánu na výstavbu jaderné elektrárny Kaliningrad
Čtvrtek, 30 Květen 2013 00:00

Agentury Interfax a Reuters přinesly minulý týden informace o změně záměru ruské státní společnosti Rosatom v případě projektu jaderné elektrárny Kaliningrad. Podle jejich informací zvažuje Rosatom možnost, že elektrárna bude vybavena reaktory o menším výkonu, než odpovídá původnímu projektu. Vzhledem k tomu, že elektrárna se již od začátku roku 2012 staví, vyvolávají úvahy o zásadní změně projektu pochybnosti o jeho životaschopnosti. Hlavním důvodem je skutečnost, že Rosatom v současnosti jiné reaktory než VVER 1200 původně navržené pro Kaliningrad prakticky nestaví.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 32 / 40
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner