Ekonomika jádra
Jaderné ambice britské vlády postupně slábnou
Středa, 18 Září 2013 00:00

V roce 2006 schválila vláda Tonyho Blaira záměr zahájit program výstavby nové generace jaderných elektráren s cílem nahradit výrobu elektřiny v dosluhujících reaktorech. Celkový výkon nových reaktorů měl dosáhnout 16 000 MW. Britská vláda ovšem deklarovala podmínku rozvoje jaderné energetiky: nové zdroje postaví soukromé subjekty bez státních dotací.

Celý článek...
 
Počet amerických reaktorů klesne pod stovku, elektrárna Vermont Yankee bude uzavřena v roce 2014
Čtvrtek, 29 Srpen 2013 00:00

Společnost Entergy, provozovatel jaderného reaktoru Vermont Yankee, oznámila 27. srpna, že jmenovaný reaktor bude před koncem roku 2014 z ekonomických důvodů definitivně uzavřen. Oznámení přišlo pouhé dva týdny poté, co společnost Entergy soudní cestou odvrátila uzavření stejné elektrárny po uplynutí čtyřiceti let její projektované životnosti, které požadoval stát Vermont.

Celý článek...
 
Další jaderný projekt v USA zastaven – Levy County na Floridě
Pondělí, 05 Srpen 2013 00:00

Ve čtvrtek 1. srpna oznámila společnost Duke Energy, že z ekonomických důvodů odstupuje od záměru výstavby jaderné elektrárny Levy County na Floridě. Rozhodnutí ukončit projekt bylo zveřejněno po jednání se zástupci zákaznické organizace.

Celý článek...
 
New York Times: Konečná cena reaktorů v elektrárně Vogtle rozhodne o budoucnosti jaderného průmyslu
Pátek, 05 Červenec 2013 00:00

Stavba dvou reaktorů v elektrárně Vogtle ve státě Georgia představuje jeden z největších projektů a jednu z největších investic v současných Spojených státech. Z pohledu investora – společnosti Georgia Power - jde o gigantickou sázku na to, že díky vloženým prostředkům (původní rozpočet 14 miliard dolarů podle odhadu dodavatelů naroste na 14,9 miliard) dokáže konkurovat ostatním zdrojům na trhu s elektřinou. Význam projektu Vogtle 3 a 4 je ovšem širší – na jeho úspěchu závisí budoucnost amerického jaderného průmyslu.

Celý článek...
 
Projekt nového reaktoru ve státě Iowa končí, investor dá přednost větru
Pátek, 28 Červen 2013 00:00

Společnost Mid American Energy na jaře oznámila, že upouští od plánu vystavět ve státě Iowa na středozápadě Spojených států druhou jadernou elektrárnu. Žádná z předložených nabídek na dodávku reaktoru nebyla vedením společnosti schválena, projekt končí. Necelých 9 milionů dolarů, které firma investovala do zpracování studie proveditelnosti, bude připsáno ke ztrátám podniku.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 32 / 40
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner