Ekonomika jádra
Temelín – příliš drahé dobrodružství
Pátek, 24 Květen 2013 00:00

Sdružení Calla u příležitosti dnešní návštěvy premiéra Nečase a ministra průmyslu Kuby v Jaderné elektrárně Temelín rozeslalo členům vlády informační list „Příliš drahý atom – Potíže účastníků temelínského tendru“, připravený ve spolupráci s Hnutím DUHA.  Upozorňuje v něm na problematické ekonomické souvislosti projektu 3. a 4. reaktoru v Temelíně. Prodělečnost projektu nových reaktorů dnes připustil i ministr financí Miroslav Kalousek.

Celý článek...
 
Plány na nové reaktory v Severní Karolíně zrušeny
Pondělí, 13 Květen 2013 00:00

Po několika letech odkladů zahájení výstavby zveřejnila společnost Duke Energy, že odstupuje od záměru postavit dva nové reaktory v jaderné elektrárně Shearon Harris ve státě Severní Karolína. Duke Energy oznámila jadernému dozoru NRC (Nuclear Regulatory Commission), že stahuje žádost o povolení k výstavbě reaktorů kvůli aktuální předpovědi vývoje poptávky po elektřině, která dává nízké šance na uplatnění produkce nové elektrárny na energetickém trhu.

Celý článek...
 
Projekt nových britských reaktorů stagnuje, společnost EDF propouští
Čtvrtek, 09 Květen 2013 00:00

Společnost EDF Energy, která má povolení k výstavbě nových reaktorů v britské jaderné elektrárně Hinkley Point, brzdí přípravné práce a propouští část zaměstnanců. Důvodem je neúspěšné vyjednávání s britskou vládou o výši minimální garantované výkupní ceny elektřiny vyrobené v elektrárně. Na úrovni podpory, kterou společnosti budou hradit britští zákazníci formou vyšších plateb za elektřinu v příštích čtyřiceti letech, se EDF s Cameronovou vládou zatím nedokáže shodnout.

Celý článek...
 
Miliardový tunel pro nové jádro
Středa, 10 Duben 2013 00:00

Ministerstvo průmyslu v tajnosti připravuje miliardový tunel pro peněženky odběratelů elektřiny. Dokončuje návrh zákona, který přihraje desítky miliard z kapes občanů ČEZu a dalším velkým energetickým firmám.  Zákon, který by měl v nejbližších dnech odejít k připomínkám ostatním ministrům:
-    zajistí finanční podporu v podobě dlouhodobě zvýhodněné ceny pro prodej elektřiny z nových atomových reaktorů;
-    umožní podpořit garantovanou cenou i elektřinu z uhelných elektráren, pokud budou splňovat blíže nespecifikované parametry pro nízké emise.

Celý článek...
 
Podle polského ministra financí nebude podpora jaderné elektrárny
Čtvrtek, 21 Březen 2013 00:00

Ministr financí polské vlády Mikolaj Budzanowski překvapil veřejnost, když v rozhovoru pro deník Parkiet uvedl, že „za současných okolností není možné, aby vláda podporovala výstavbu jaderné elektrárny“. V srpnu 2012 totiž polská vláda deklarovala, že počítá se spuštěním prvního reaktoru v zemi do roku 2023. Je ovšem prakticky jisté, že pokud nebude projekt podporovat, elektrárna se stavět nebude. Čistě na komerčním základě se v současné době ve světě nestaví žádný reaktor.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 33 / 40
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner