Ekonomika jádra
Jaderné couvání
Úterý, 10 Duben 2012 10:49

Británie má zájem až o deset nový jaderných reaktorů. Jako problém se ukazuje, že možná budou chybět jejich stavitelé. Dokonce se zdá, že dodavatele atomových technologií nepřilákají ani sliby britské vlády zavést dotace pro nukleární elektřinu.

Celý článek...
 
Ruský účastník temelínského tendru má doma problémy
Úterý, 13 Březen 2012 00:00

Ředitel ruské společnosti Rosatom Sergej Kirijenko po únorové návštěvě staveniště jaderné elektrárny Novovoroněž 2 uvedl, že první reaktor bude oproti původnímu plánu spuštěn o dva roky později. V případě druhého bloku dochází ke tříletému zpoždění. První reaktor, který měl být uveden do provozu letos, tak má být spuštěn v roce 2014, druhý blok v roce 2016.

Celý článek...
 
Francie: jaderná elektřina bude dražší než větrná
Pátek, 10 Únor 2012 10:40

Francouzská stárnoucí flotila atomových elektráren bude vyžadovat značné investice do modernizace a posílení bezpečnostních standardů. Protože je Francie ze tří čtvrtin závislá na jaderných zdrojích, pro koncové spotřebitele to znamená značné riziko zdražení energie.

Celý článek...
 
Hrajme fér hru – bez skrytých dotací
Úterý, 31 Leden 2012 00:00

Jaderná energetika se často chlubí svou ekonomickou výhodností. Britské sdružení Energy Fair však upozornilo lednovou stížností Evropské komisi na porušení pravidel trhu s elektřinou. Provozovatelé reaktorů ve Velké Británii dostávají nepřímé dotace pomocí takzvané omezené odpovědnosti za škody způsobené případnou havárií. Bez skrytých záruk by byla cena atomové elektřiny dražší než energie větru.

Celý článek...
 
Dopady fukušimské havárie a čistá šance pro Japonsko
Středa, 11 Leden 2012 16:59

Jaderný průmysl se s problémy po velkých atomových haváriích nepotýká poprvé. Minulé tragédie odhalily buď nedokonalost bezpečnostních systémů (Černobyl), nebo ekonomické slabiny celého sektoru (Three Mile Island). Nejinak tomu bude po Fukušimě. Atom se navíc nachází ve stavu, kdy splaskává domnělá bublina jaderné renesance.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334DalšíKonec»

Strana 33 / 34
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner