Ekonomika jádra
Odhad nákladů na likvidaci britských jaderných zařízení roste o miliardy liber
Úterý, 25 Červen 2013 00:00

Britský Úřad pro vyřazování jaderných zařízení (Nuclear Decommissioning Authority – NDA) zveřejnil v pondělí 24. června další nárůst odhadu celkových nákladů na likvidaci energetických i výzkumných jaderných zařízení po skončení jejich životnosti. Oproti předchozím odhadům dochází k nárůstu o několik miliard liber.

Celý článek...
 
Dva reaktory v kalifornské elektrárně San Onofre skončily
Středa, 12 Červen 2013 00:00

Provozovatel jaderné elektrárny San Onofre - společnost Southern California Edison (SCE) – se na začátku června rozhodl ukončit provoz dvou reaktorů, u kterých byly v loňském roce zjištěny vážné závady u nově instalovaných parogenerátorů. Oba reaktory kalifornské elektrárny byly odstaveny v lednu 2012 poté, co v jednom ze čtyř nových parogenerátorů praskla trubka a způsobila únik radioaktivní páry.

Celý článek...
 
Rosatom uvažuje o redukci plánu na výstavbu jaderné elektrárny Kaliningrad
Čtvrtek, 30 Květen 2013 00:00

Agentury Interfax a Reuters přinesly minulý týden informace o změně záměru ruské státní společnosti Rosatom v případě projektu jaderné elektrárny Kaliningrad. Podle jejich informací zvažuje Rosatom možnost, že elektrárna bude vybavena reaktory o menším výkonu, než odpovídá původnímu projektu. Vzhledem k tomu, že elektrárna se již od začátku roku 2012 staví, vyvolávají úvahy o zásadní změně projektu pochybnosti o jeho životaschopnosti. Hlavním důvodem je skutečnost, že Rosatom v současnosti jiné reaktory než VVER 1200 původně navržené pro Kaliningrad prakticky nestaví.

Celý článek...
 
Temelín – příliš drahé dobrodružství
Pátek, 24 Květen 2013 00:00

Sdružení Calla u příležitosti dnešní návštěvy premiéra Nečase a ministra průmyslu Kuby v Jaderné elektrárně Temelín rozeslalo členům vlády informační list „Příliš drahý atom – Potíže účastníků temelínského tendru“, připravený ve spolupráci s Hnutím DUHA.  Upozorňuje v něm na problematické ekonomické souvislosti projektu 3. a 4. reaktoru v Temelíně. Prodělečnost projektu nových reaktorů dnes připustil i ministr financí Miroslav Kalousek.

Celý článek...
 
Plány na nové reaktory v Severní Karolíně zrušeny
Pondělí, 13 Květen 2013 00:00

Po několika letech odkladů zahájení výstavby zveřejnila společnost Duke Energy, že odstupuje od záměru postavit dva nové reaktory v jaderné elektrárně Shearon Harris ve státě Severní Karolína. Duke Energy oznámila jadernému dozoru NRC (Nuclear Regulatory Commission), že stahuje žádost o povolení k výstavbě reaktorů kvůli aktuální předpovědi vývoje poptávky po elektřině, která dává nízké šance na uplatnění produkce nové elektrárny na energetickém trhu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 33 / 40
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner