Ekonomika jádra
Projekt nových britských reaktorů stagnuje, společnost EDF propouští
Čtvrtek, 09 Květen 2013 00:00

Společnost EDF Energy, která má povolení k výstavbě nových reaktorů v britské jaderné elektrárně Hinkley Point, brzdí přípravné práce a propouští část zaměstnanců. Důvodem je neúspěšné vyjednávání s britskou vládou o výši minimální garantované výkupní ceny elektřiny vyrobené v elektrárně. Na úrovni podpory, kterou společnosti budou hradit britští zákazníci formou vyšších plateb za elektřinu v příštích čtyřiceti letech, se EDF s Cameronovou vládou zatím nedokáže shodnout.

Celý článek...
 
Miliardový tunel pro nové jádro
Středa, 10 Duben 2013 00:00

Ministerstvo průmyslu v tajnosti připravuje miliardový tunel pro peněženky odběratelů elektřiny. Dokončuje návrh zákona, který přihraje desítky miliard z kapes občanů ČEZu a dalším velkým energetickým firmám.  Zákon, který by měl v nejbližších dnech odejít k připomínkám ostatním ministrům:
-    zajistí finanční podporu v podobě dlouhodobě zvýhodněné ceny pro prodej elektřiny z nových atomových reaktorů;
-    umožní podpořit garantovanou cenou i elektřinu z uhelných elektráren, pokud budou splňovat blíže nespecifikované parametry pro nízké emise.

Celý článek...
 
Podle polského ministra financí nebude podpora jaderné elektrárny
Čtvrtek, 21 Březen 2013 00:00

Ministr financí polské vlády Mikolaj Budzanowski překvapil veřejnost, když v rozhovoru pro deník Parkiet uvedl, že „za současných okolností není možné, aby vláda podporovala výstavbu jaderné elektrárny“. V srpnu 2012 totiž polská vláda deklarovala, že počítá se spuštěním prvního reaktoru v zemi do roku 2023. Je ovšem prakticky jisté, že pokud nebude projekt podporovat, elektrárna se stavět nebude. Čistě na komerčním základě se v současné době ve světě nestaví žádný reaktor.

Celý článek...
 
Jádro - kdo bude ručit?
Úterý, 12 Březen 2013 00:00

Ekologické organizace Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla dnes u příležitosti druhého výročí havárie v jaderné elektrárně Fukušima vyzvali předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou, aby se zasadila o nezbytné změny v odpovědnosti za jadernou škodu. ČEZ má atomovým zákonem1) omezené ručení jen do výše 8 miliard korun, pojistit se pak musí na pouhé 2 miliardy korun. Oproti tomu škody po těžké havárii atomových reaktorů mohou dosáhnout astronomických částek.

Celý článek...
 
Britský model jaderných dotací bude Evropská komise zkoumat půldruhého roku
Pátek, 01 Březen 2013 00:00

Systém podpory nových jaderných elektráren formou garantované výkupní ceny, který připravuje britská vláda, aby umožnila společnosti EDF zahájit výstavbu dvou reaktorů za 14 miliard liber, čeká ještě zhruba osmnáctiměsíční posouzení u Evropské komise. Vzhledem k tomu, že podobnou podporou podmiňuje ČEZ výstavbu nových bloků v Temelíně, bude výsledek šetření zajímavý i pro Českou republiku.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 34 / 40
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner