Ekonomika jádra
Britská vláda navrhuje, aby spotřebitelé 40 let dotovali jádro
Pátek, 22 Únor 2013 00:00

Novinářům z deníku Guardian se podařilo získat informace z probíhajícího jednání mezi britskou vládou a společností EDF o garantované výkupní ceně z plánovaných jaderných elektráren. Zdroj Guardianu uvedl, že aktuálně jednání směřují ke garantované ceně mírně pod úrovní 100 liber za MWh (2,90 za kWh). Garance by přitom měla trvat po dobu čtyřiceti let. Informaci o čtyřicetileté garanci výkupní ceny potvrdil i management EDF.

Celý článek...
 
Zpoždění finského reaktoru vzrostlo na sedm let
Úterý, 12 Únor 2013 00:00

Společnost TVO, investor výstavby finského jaderného reaktoru Olkiluoto, oznámil 11. února, že elektrárna bude uvedena do komerčního provozu pravděpodobně až v roce 2016. Podle zdůvodnění investora je hlavní příčinou odkladu zpoždění v projekci automatického systému řízení. TVO dále uvedla, že zatím nemá k dispozici aktualizovaný harmonogram prací od konsorcia Areva-Siemens, které reaktor staví.

Celý článek...
 
Nový Temelín – domácnost si doplatí tisícovku ročně
Pondělí, 11 Únor 2013 00:00

Stavět jadernou elektrárnu a spoléhat se přitom jen na cenu z trhu je v podstatě nemožné. Proto je pro nás stabilizační prvek důležitý,“ přiznal pro dnešní Mladou frontu DNES Pavel Cyrani, ředitel strategie ČEZ. Ministr průmyslu Martin Kuba proto v návrhu nové státní energetické koncepce požaduje garantovanou výkupní cenu elektřiny z nových reaktorů. Jedině při zavedení tohoto bezprecedentního kroku je možné zajistit jejich uplatnění na trhu. Náklady na stavbu jaderných elektráren jsou totiž na rozdíl od obnovitelných zdrojů rok od roku vyšší.

Celý článek...
 
Centrica do britských reaktorů investovat nebude, EDF jen v případě vládních garancí
Čtvrtek, 07 Únor 2013 00:00

Britská společnost Centrica na začátku února vystoupila z konsorcia, ve kterém spolu s francouzskou státní firmou EDF připravovala výstavbu čtyř reaktorů v elektrárnách Sizewell a Hinkley Point. Částku 200 milionů liber, které již byly do přípravy projektu investovány, se Centrica rozhodla odepsat. Během jednoho roku jde po E.On, RWE a SSE o čtvrtou velkou firmu, která odstoupila od záměru investovat do nových britských reaktorů.

Celý článek...
 
Reaktory v Mochovcích o dva roky později a 2,5x dráže
Čtvrtek, 31 Leden 2013 00:00

Ministr hospodářství Tomáš Malatinský oznámil další odklad a zdražení výstavby třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny Mochovce. Jako aktuální termín spuštění uvedl konec roku 2014 pro první a rok 2015 pro druhý blok. Oproti původnímu harmonogramu se stavba protáhne o dva roky.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 35 / 40
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner