Ekonomika jádra
Příliš drahý Temelín
Pátek, 30 Listopad 2012 00:00

Společnost ČEZ požádala Státní úřad pro jadernou bezpečnost o povolení umístění dvou nových jaderných reaktorů v Temelíně.  K tomuto kroku se rozhodla i přesto, že výběrové řízení na dodavatele se dostalo do vážných potíží po vyřazení společnosti AREVA a přestože bude obtížné novou elektrárnu zaplatit.

Celý článek...
 
Likvidace jaderných zařízení přijde v Británii na 1,6 bilionu korun
Středa, 31 Říjen 2012 00:00

Autoři blogů na internetových stránkách zájmových sdružení Foratom (obchodní asociace evropského jaderného průmyslu) a EWEA (asociace průmyslu větrných elektráren) se pustili do debaty o dotacích pro obnovitelné zdroje a jaderné elektrárny. Ukazuje se, jak drahá bude také likvidace jaderných reaktorů.

Celý článek...
 
Také Španělé dali vale britskému jadernému programu
Středa, 03 Říjen 2012 00:00

Španělská energetická společnost Iberdrola, která podniká i na britských ostrovech, kde vlastní firmu Scottish Power, upustila od plánu investovat miliardy liber do výstavby nových jaderných reaktorů. Jedná se o další úder pro deklarovanou britskou jadernou renesanci, která se ještě před svým startem sotva drží na nohou.

Celý článek...
 
Jaderné oživení v USA se zadrhává
Pátek, 07 Září 2012 00:00

Na konci srpna přinesla americká média zprávy, podle kterých lze soudit, že k letos zahájeným projektům nových reaktorů v elektrárnách Vogtle a Summer v dohledné době další nepřibudou. A nejde jen o již publikované zastavení vydávání licencí novým projektům, dokud nebude uspokojivě vyřešena problematika jaderného odpadu.

Celý článek...
 
Cena reaktorů Atomstrojexportu pro Turecko roste
Pátek, 10 Srpen 2012 00:00

Ruský velvyslanec v Ankaře Vladimir Ivanovskij sdělil v červenci novinářům, že cena jaderné elektrárny Akkuyu, kterou hodlá v příštím roce začít v Turecku stavět ruská firma Atomstrojexport, pravděpodobně vzroste z 20 na 25 miliard dolarů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí313233343536373839DalšíKonec»

Strana 35 / 39
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner