Ekonomika jádra
Centrica do britských reaktorů investovat nebude, EDF jen v případě vládních garancí
Čtvrtek, 07 Únor 2013 00:00

Britská společnost Centrica na začátku února vystoupila z konsorcia, ve kterém spolu s francouzskou státní firmou EDF připravovala výstavbu čtyř reaktorů v elektrárnách Sizewell a Hinkley Point. Částku 200 milionů liber, které již byly do přípravy projektu investovány, se Centrica rozhodla odepsat. Během jednoho roku jde po E.On, RWE a SSE o čtvrtou velkou firmu, která odstoupila od záměru investovat do nových britských reaktorů.

Celý článek...
 
Reaktory v Mochovcích o dva roky později a 2,5x dráže
Čtvrtek, 31 Leden 2013 00:00

Ministr hospodářství Tomáš Malatinský oznámil další odklad a zdražení výstavby třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny Mochovce. Jako aktuální termín spuštění uvedl konec roku 2014 pro první a rok 2015 pro druhý blok. Oproti původnímu harmonogramu se stavba protáhne o dva roky.

Celý článek...
 
Španělé z ekonomických důvodů definitivně odstavili jadernou elektrárnu Garoña
Úterý, 08 Leden 2013 00:00

Společnost Nuclenor, provozovatel nejstarší španělské jaderné elektrárny Garoña, oznámila své rozhodnutí o definitivním uzavření elektrárny. Podle nových pravidel energetického trhu, kterými chce španělská vláda bránit v pokračování prodeje elektřiny za cenu pod úrovní výrobních nákladů, by další provoz elektrárny nebyl ekonomicky únosný.

Celý článek...
 
Rozestavěný finský reaktor zdražuje na 8 miliard eur
Pátek, 14 Prosinec 2012 00:00

Ředitel společnosti Areva Luc Oursel uvedl na pondělní tiskové konferenci, že celkové náklady na výstavbu reaktoru EPR, který firma staví ve finském Olkiluoto, dosáhnou 8 miliard eur (přes 200 miliard Kč). Původní odhad ceny reaktoru při zahájení stavby v roce 2005 činil 3,2 miliard eur, poslední odhad z roku 2011 hovořil o ceně 6,6 miliardy.

Celý článek...
 
Nové bloky v JE Mochovce – zdražení a prodloužení výstavby
Pátek, 07 Prosinec 2012 00:00

Slovenský premiér Robert Fico začátkem týdne oznámil, že výstavba nových bloků v jaderné elektrárně Mochovce se protáhne o dva roky a bude stát více, než se předpokládalo. Na premiérův výrok, že „italští představitelé si říkají o další peníze“ reagovala mluvčí Enelu (většinový vlastník Slovenských elektráren, investor projektu v JE Mochovce) na první pohled logickým argumentem: reaktory staví Enel z vlastních prostředků, slovenský rozpočet na ně nepřispívá. Při bližším pohledu je ovšem vidět, že premiér Fico tentokrát nemluví do větru.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 35 / 40
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner