Ekonomika jádra
Ruský účastník temelínského tendru má doma problémy
Úterý, 13 Březen 2012 00:00

Ředitel ruské společnosti Rosatom Sergej Kirijenko po únorové návštěvě staveniště jaderné elektrárny Novovoroněž 2 uvedl, že první reaktor bude oproti původnímu plánu spuštěn o dva roky později. V případě druhého bloku dochází ke tříletému zpoždění. První reaktor, který měl být uveden do provozu letos, tak má být spuštěn v roce 2014, druhý blok v roce 2016.

Celý článek...
 
Francie: jaderná elektřina bude dražší než větrná
Pátek, 10 Únor 2012 10:40

Francouzská stárnoucí flotila atomových elektráren bude vyžadovat značné investice do modernizace a posílení bezpečnostních standardů. Protože je Francie ze tří čtvrtin závislá na jaderných zdrojích, pro koncové spotřebitele to znamená značné riziko zdražení energie.

Celý článek...
 
Hrajme fér hru – bez skrytých dotací
Úterý, 31 Leden 2012 00:00

Jaderná energetika se často chlubí svou ekonomickou výhodností. Britské sdružení Energy Fair však upozornilo lednovou stížností Evropské komisi na porušení pravidel trhu s elektřinou. Provozovatelé reaktorů ve Velké Británii dostávají nepřímé dotace pomocí takzvané omezené odpovědnosti za škody způsobené případnou havárií. Bez skrytých záruk by byla cena atomové elektřiny dražší než energie větru.

Celý článek...
 
Dopady fukušimské havárie a čistá šance pro Japonsko
Středa, 11 Leden 2012 16:59

Jaderný průmysl se s problémy po velkých atomových haváriích nepotýká poprvé. Minulé tragédie odhalily buď nedokonalost bezpečnostních systémů (Černobyl), nebo ekonomické slabiny celého sektoru (Three Mile Island). Nejinak tomu bude po Fukušimě. Atom se navíc nachází ve stavu, kdy splaskává domnělá bublina jaderné renesance.

Celý článek...
 
Obnovitelné zdroje: efektivnější než jádro
Středa, 14 Prosinec 2011 00:00

V zemích OECD jsou dlouhodobě podporovány konvenční zdroje podstatně více než obnovitelné zdroje. Do poloviny 70. let minulého století byla podpora výzkumu v oblasti obnovitelných zdrojů a úspor v podstatě nulová. Situace se změnila v souvislosti s ropnou krizí.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí31323334353637383940DalšíKonec»

Strana 39 / 40
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner