Ekonomika jádra
Po bankrotu Westinghouse visí otazník nad rozestavěnými americkými reaktory
Pátek, 31 Březen 2017 00:00

Dokončení projektů jaderných elektráren Vogtle a Summer v amerických státech Georgia a Jižní Karolína zůstává po bankrotu společnosti Westinghouse nejistý. Vlastník Westinghouse, japonský koncern Toshiba, požádal 29. března o ochranu firmy před věřiteli. Důvodem je ztráta Westinghouse v řádu miliard dolarů, ke které došlo v důsledku prodražení a zpoždění projektů Vogtle a Summer, na kterých Westinghouse plní roli generálního dodavatele technologie. V obou elektrárnách je rozestavěno po dvou reaktorech typu AP1000, jehož autorem je právě Westinghouse.

Celý článek...
 
Příčinou miliardové ztráty Toshiby jsou potíže reaktoru AP1000
Středa, 15 Únor 2017 00:00

Loňská ztráta jaderné části koncernu Toshiba, kvůli které rezignoval generální ředitel Šinegori Šiga, je aktuálně odhadována na 6,1 miliard dolarů. Ztráta je zapříčiněna nutností pokrýt vícenáklady jaderných projektů firmy Westinghouse, kterou Toshiba vlastní.

Celý článek...
 
Stát Illinois schválil dotování provozu jaderných reaktorů, Exelon je neodstaví
Čtvrtek, 12 Leden 2017 00:00

Zákonodárný sbor amerického státu Illinois schválil v prosinci 2016 zákon, který zavádí dotační podporu pro elektřinu vyrobenou v jaderných elektrárnách. Cílem zákona je prodloužení provozu tří reaktorů v jaderných elektrárnách Clinton a Quad Cities, které jsou bez podpory ekonomicky ztrátové. Společnost Exelon, která reaktory provozuje, uvedla, že za posledních sedm let vytvořily ztrátu ve výši 800 milionů dolarů a v loňském roce již stanovila termín pro jejich uzavření na roky 2017 a 2018.

Celý článek...
 
Toshibu stahuje ke dnu sázka na jaderný Westinghouse
Středa, 04 Leden 2017 00:00

Společnost Toshiba přistoupila v roce 2006 k zásadnímu rozhodnutí, když zaplatila 5,4 miliard dolarů za převzetí firmy Westinghouse, která je významným dodavatelem technologií pro jaderné elektrárny. Tehdejší sázka na rozvoj rozvoj globální jaderné energetiky se ovšem z dnešního pohledu nevyplatila. Před koncem roku Toshiba upozornila akcionáře, že v důsledku prodražení jaderných projektů Westinghouse v různých částech světa, je třeba počítat se ztrátou v řádu miliard dolarů. Během 28. prosince klesla cena akcií Toshiby o pětinu a pokles pokračoval i v dalších dnech.

Celý článek...
 
Švýcarská firma Alpiq chce darovat své jaderné elektrárny
Středa, 21 Prosinec 2016 00:00

Elektrárenský koncern Alpiq chtěl darovat obě jaderné elektrárny Gösgen a Leibstadt ve Švýcarsku do zahraničí. Firma, která většinově vlastní obě zmíněné jaderné elektrárny, se údajně pokoušela obě jaderná zařízení darovat francouzské firmě Electricité de France (EDF). Vyplývá to z důvěrného protokolu energetické komise Národní rady, který má k dispozici Sonnstags Zeitung.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 6 / 33
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner