Ekonomika jádra
Pokud jim jde o práci, podporu mají dostat obnovitelné zdroje, ne Hinkley!
Pondělí, 17 Říjen 2016 00:00

Čtyři z nejdůležitějších britských odborů jsou velkými příznivci jaderné energie, píše Ian Fairlie - to vše z důvodu pracovních míst. Nynější labouristický stínový ministr energetiky se k nim připojil a podpořil projekt Hinkley C - i když obnovitelné zdroje energie jsou mnohem lepší ve vytváření pracovních míst a již teď zaměstnávají třikrát více lidí ve Velké Británii než jaderná energetika.

Celý článek...
 
Spojené státy zavírají řadu reaktorů a řeší jejich likvidaci
Pátek, 16 Září 2016 00:00

V letech 2013 a 2014 bylo ve Spojených státech definitivně odstaveno pět jaderných reaktorů, které se majitelům již nevyplatilo provozovat nebo opravit. Během uplynulých měsíců potom provozovatelé oznámili uzavření řady dalších, vesměs z ekonomických důvodů. Konkrétně budou podle vyjádření majitelů uzavřeny následující reaktory: Fort Calhoun do konce roku 2016, Clinton a Fitzpatrick v roce 2017, dva reaktory ve Quad Cities v roce 2018, Pilgrim a Oyster Creek v roce 2019 a dva reaktory v elektrárně Diablo Canyon v roce 2025. V případě, že nedojde k růstu ceny elektřiny, lze počítat s ukončením provozu i u dalších ztrátových reaktorů.

Celý článek...
 
New York chrání své jaderné elektrárny před bankrotem
Sobota, 27 Srpen 2016 00:00

Ačkoli se mají obnovitelné energie v New Yorku v následujících letech masivně rozvíjet, mají zároveň miliardové subvence uměle udržet při životě tamní jaderné elektrárny. Do roku 2030 chce totiž město New York snížit emise CO2 až o 40 %.

Celý článek...
 
Britský kontrolní úřad k Hinkley Point
Středa, 10 Srpen 2016 00:00

Obnovitelné zdroje jsou levnější. Na této jednoduché formuli staví úřad National Audit Office (NAO) svůj nález ohledně plánované jaderné elektrárny Hinkley Point C ve své nové zprávě s názvem: „Jaderná energie ve Spojeném království“.

Celý článek...
 
Firma EnBW podala žádost o likvidaci ještě běžících jaderných elektráren
Pondělí, 01 Srpen 2016 00:00

Energetický koncern EnBW chce své dvě poslední, ještě provozované jaderné elektrárny v Phillipsburgu u Karlsruhe a Neckarwestheim (kraj Heilbronn) zlikvidovat okamžitě po jejich odstavení. O povolení požádala tato energetická firma příslušné ministerstvo životního prostředí. Informovala o tom samotná firma EnBW. „Tím bychom měli mít šanci, již v momentě odstavování elektráren začít hned s demontážními pracemi,“ sdělil zástupce firmy EnBW.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 35
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner