Ekonomika jádra
Vietnamská vláda ukončila plány na výstavbu jaderné elektrárny
Neděle, 13 Listopad 2016 00:00

Plány na výstavbu první vietnamské jaderné elektrárny se nenaplní. Vietnamská vláda rozhodla, že příprava obou zvažovaných projektů bude ukončena. Zákonodárné Národní shromáždění má vládní rozhodnutí potvrdit ještě tento měsíc. Hlavním důvodem je pokles ceny konkurenčních zdrojů energie a snížení poptávky po elektřině.

Celý článek...
 
Reaktor Fort Calhoun v americkém státě Nebraska byl definitivně uzavřen
Úterý, 01 Listopad 2016 00:00

Po třiačtyřiceti letech provozu byl na konci října definitivně odstaven reaktor Fort Calhoun ve Spojených státech. Reaktor provozovaný společností OPPD (Omaha Public Power District) získal před čtrnácti lety od jaderného dozoru licenci k provozu do roku 2033, OPPD však přistoupila k jeho uzavření z ekonomických důvodů.

Celý článek...
 
Dokončení jaderné elektrárny Mochovce se opět odkládá
Sobota, 22 Říjen 2016 00:00

Slovenský ministr hospodářství Peter Žiga potvrdil prodražení dostavby 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Mochovce o půl miliardy eur na celkovou částku 5,1 miliardy eur. Informaci přinesly už na jaře Hospodárske noviny s odvoláním na nejmenovaný zdroj. Slovenský jaderný dozor zároveň oznámil, že dokončení obou bloků se opět odkládá, tentokrát na listopad 2017 u třetího a listopad 2018 u čtvrtého bloku.

Celý článek...
 
Pokud jim jde o práci, podporu mají dostat obnovitelné zdroje, ne Hinkley!
Pondělí, 17 Říjen 2016 00:00

Čtyři z nejdůležitějších britských odborů jsou velkými příznivci jaderné energie, píše Ian Fairlie - to vše z důvodu pracovních míst. Nynější labouristický stínový ministr energetiky se k nim připojil a podpořil projekt Hinkley C - i když obnovitelné zdroje energie jsou mnohem lepší ve vytváření pracovních míst a již teď zaměstnávají třikrát více lidí ve Velké Británii než jaderná energetika.

Celý článek...
 
Spojené státy zavírají řadu reaktorů a řeší jejich likvidaci
Pátek, 16 Září 2016 00:00

V letech 2013 a 2014 bylo ve Spojených státech definitivně odstaveno pět jaderných reaktorů, které se majitelům již nevyplatilo provozovat nebo opravit. Během uplynulých měsíců potom provozovatelé oznámili uzavření řady dalších, vesměs z ekonomických důvodů. Konkrétně budou podle vyjádření majitelů uzavřeny následující reaktory: Fort Calhoun do konce roku 2016, Clinton a Fitzpatrick v roce 2017, dva reaktory ve Quad Cities v roce 2018, Pilgrim a Oyster Creek v roce 2019 a dva reaktory v elektrárně Diablo Canyon v roce 2025. V případě, že nedojde k růstu ceny elektřiny, lze počítat s ukončením provozu i u dalších ztrátových reaktorů.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 35
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner