Ekonomika jádra
Bez pomoci francouzské vlády EDF nebude stavět reaktory v Hinkley Point
Úterý, 22 Březen 2016 00:00

Generální ředitel EDF Jean-Bernard Levy napsal 11. března dopis zaměstnancům společnosti, ve kterém deklaruje, že vedení firmy neschválí investici do reaktorů v britské elektrárně Hinkley Point, pokud nezíská další finanční podporu od francouzské vlády. V dopise se uvádí, že jednání s vládou, jejichž cílem je posílení finanční situace firmy před investičním rozhodnutím o Hinkley Point, právě probíhají. Levy deklaruje, že EDF do projektu nevstoupí, pokud vláda nesplní jeho požadavky. Konkrétní podobu požadavků ovšem nespecifikoval.

Celý článek...
 
Státům EU chybí 118 miliard eur na likvidaci jaderných elektráren a odpadů
Pondělí, 22 Únor 2016 00:00

Podle zjištění agentury Reuters odhadují pracovní dokumenty Evropské komise, že provozovatelé jaderných zařízení dosud nashromáždili na účtech určených pro jejich likvidaci po ukončení provozu o 118 miliard eur méně, než činí potřebná částka. Odhad je součástí analýzy možností jaderného průmyslu, kterou si Evropská komise nechává zpracovávat zhruba jednou za osm let. Poslední analýza byla zveřejněna v roce 2007, tedy před havárií jaderné elektrárny ve Fukušimě, která urychlila například německé vystoupení z jaderné energetiky.

Celý článek...
 
EDF opět odkládá investiční rozhodnutí o projektu Hinkley Point
Pátek, 29 Leden 2016 00:00

Francouzská energetická společnost EDF měla podle původních předpokladů na jednání dozorčí rady 27. ledna schválit investici do výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point ve Velké Británii. Rozhodnutí však bylo opět odloženo, především kvůli přetrvávající nejistotě ve financování projektu za 18 miliard liber (23,6 miliard eur). Rozhodnutí pravděpodobně nelze očekávat dříve než 16. února, kdy EDF zveřejní hospodářské výsledky.

Celý článek...
 
Rusko přerušilo práce na stavbě jaderné elektrárny Akkuyu v Turecku
Středa, 09 Prosinec 2015 00:00

Rusko přerušilo práce na stavbě turecké jaderné elektrárny v Akkuyu. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov již dříve uvedl v rozhovoru s agenturou TASS, že Moskva přezkoumá všechny rusko-turecké projekty včetně výstavby jaderných reaktorů v Akkuyu. Jadernou elektrárnu v Akkuyu staví v Turecku podle mezistátní smlouvy ruský koncern Rosatom, který ji podle dosavadních předpokladů má rovněž vlastnit a provozovat.

Celý článek...
 
Vláda hodlá aktivně hájit drahou podporu jaderné energetiky
Čtvrtek, 03 Prosinec 2015 00:00

Sobotkova vláda rozhodla, že Česká republika přistoupí jako vedlejší účastník do dvou žalob, které vůči Evropské komisi vede Rakousko a společnost Greenpeace Energy eG. Předmětem žaloby je rozhodnutí z října loňského roku, kterým tehdy končící komisaři umožnili Velké Británii a firmě EDF postavit dva bloky jaderné elektrárny Hinkley Point C za pomoci garantovaných cen elektřiny.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 32
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner