Ekonomika jádra
Podle šéfa „maďarského ČEZu“ se nové reaktory v Paksi nevyplatí
Středa, 08 Červen 2016 00:00

Generální ředitel dominantní maďarské energetické společnosti MVM Péter Csiba uvedl v rozhovoru pro Népszabadság, že neočekává vývoj cen elektřiny, který by zajistil návratnost investice do nových bloků v jaderné elektrárně Paks. Péter Csiba uvedl: „Před několika lety jsme předpokládali, že cena elektřiny se bude pohybovat mezi 90 a 100 eur za megawatthodinu. Cena ovšem klesla ke 30 eurům a nevidíme žádný důvod, proč by měla v budoucnu výrazně růst.“

Celý článek...
 
Agentura Bloomberg: Projekt jaderné elektrárny Hinkley Point je riskantní pro Velkou Británii i Francii
Čtvrtek, 02 Červen 2016 00:00

Ekonomický server Bloomberg.com shrnuje aktuální dynamický vývoj kolem projektu jaderné elektrárny Hinkley Point, nabizíme zkrácený překlad.

Británie usiluje o náhradu svých stárnoucích jaderných reaktorů a uhelných elektráren. Jako jednu  z hlavních cest vidí spolupráci s Francií na výstavbě nejdražší elektrárny v historii – jde o jaderný zdroj se dvěma reaktory EPR v lokalitě Hinkley Point na jihozápadním pobřeží Anglie. Celý projekt ovšem ohrožují technické a ekonomické problémy, které mohou přerůst v nákladný průšvih pro obě strany.

Celý článek...
 
Cena dostavby jaderné elektrárny Mochovce překročí 5 miliard eur
Pátek, 13 Květen 2016 00:00

Deník Hospodárske noviny přinesl v pondělí 9. května zprávu o dalším prodražení dostavby 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Mochovce, tentokrát o půl miliardy eur na celkovou částku 5,1 miliardy eur. Hospodárske noviny se odvolávají na „vysokopostavený zdroj z prostredia dostavby elektrární“. Vedení společnosti Slovenské elektrárne (SE) informaci nepotvrdilo ani nevyvrátilo. Ministr hospodářství Peter Žiga přislíbil vyjádření až po schůzce s managementem SE.

Celý článek...
 
Obnovitelné zdroje jsou pro Británii levnější variantou, než nové jaderné reaktory
Pondělí, 09 Květen 2016 00:00

Solární a větrné elektrárny ve Velké Británii by vyprodukovaly o 40 miliard liber levnější stejné množství elektřiny jako připravovaná jaderná elektrárna Hinkley Point C v průběhu celé její plánované životnosti, uvádí srovnávací analýza budoucích nákladů.

Celý článek...
 
Rosatom nabízí k prodeji 49 % projektu turecké jaderné elektrárny Akkuyu
Čtvrtek, 05 Květen 2016 00:00

Ruská státem vlastněná společnost Rosatom se rozhodla nabídnout k prodeji 49% podíl v projektu jaderné elektrárny Akkuyu v Turecku. Podle turecké státní tiskové agentury Anadolu Agency je hlavním důvodem snaha získat další zdroje financování. Původní plán výhradně ruské investice narazil na ekonomické problémy plynoucí ze snížených příjmů ruského státního rozpočtu v důsledku propadu cen ropy.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 33
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner