Ekonomika jádra
Cena dostavby jaderné elektrárny Mochovce překročí 5 miliard eur
Pátek, 13 Květen 2016 00:00

Deník Hospodárske noviny přinesl v pondělí 9. května zprávu o dalším prodražení dostavby 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Mochovce, tentokrát o půl miliardy eur na celkovou částku 5,1 miliardy eur. Hospodárske noviny se odvolávají na „vysokopostavený zdroj z prostredia dostavby elektrární“. Vedení společnosti Slovenské elektrárne (SE) informaci nepotvrdilo ani nevyvrátilo. Ministr hospodářství Peter Žiga přislíbil vyjádření až po schůzce s managementem SE.

Celý článek...
 
Obnovitelné zdroje jsou pro Británii levnější variantou, než nové jaderné reaktory
Pondělí, 09 Květen 2016 00:00

Solární a větrné elektrárny ve Velké Británii by vyprodukovaly o 40 miliard liber levnější stejné množství elektřiny jako připravovaná jaderná elektrárna Hinkley Point C v průběhu celé její plánované životnosti, uvádí srovnávací analýza budoucích nákladů.

Celý článek...
 
Rosatom nabízí k prodeji 49 % projektu turecké jaderné elektrárny Akkuyu
Čtvrtek, 05 Květen 2016 00:00

Ruská státem vlastněná společnost Rosatom se rozhodla nabídnout k prodeji 49% podíl v projektu jaderné elektrárny Akkuyu v Turecku. Podle turecké státní tiskové agentury Anadolu Agency je hlavním důvodem snaha získat další zdroje financování. Původní plán výhradně ruské investice narazil na ekonomické problémy plynoucí ze snížených příjmů ruského státního rozpočtu v důsledku propadu cen ropy.

Celý článek...
 
Projektu jaderné elektrárny Hinkley Point hrozí zdražení o 2,25 miliardy eur
Sobota, 09 Duben 2016 00:00

Britský deník The Times zveřejnil zprávu o aktuální analýze finanční analytické společnosti Capitalmind, podle níž je třeba počítat se zdražením projektu britské jaderné elektrárny o 1,8 miliardy liber (2,25 miliardy eur tedy cca 60 miliard korun). Pro hlavního investora projektu, francouzskou státní společnost EDF, jde o další negativní zprávu před definitivním investičním rozhodnutím, které má společně s čínským partnerem po několika odkladech oznámit v květnu.

Celý článek...
 
Optimismus Evropské komise: Pokračování jaderné energetiky v EU bude stát 500 miliard eur
Neděle, 03 Duben 2016 00:00

Evropská komise zpracovala výhled pro jadernou energetiku s názvem The Nuclear Illustrative Programme, kterým podle dohody Euratom hodnotí aktuální situaci perspektivu celého odvětví. Od roku 1958 byl tento dokument zpracován pošesté a shrnuje pohled Evropské komise v jejím současném složení. Komise označuje jadernou energetiku za „spolehlivý zdroj nízkouhlíkové elektřiny“ a nutnou investici k udržení stávající úrovně výroby elektřiny odhaduje na 500 miliard eur do roku 2050 (z toho 90 % připadá na výstavbu nových reaktorů).

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 33
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner