Ekonomika jádra
Stavba Paks II by způsobila Maďarsku vážné ekonomické ztráty
Neděle, 03 Červenec 2016 00:00

Téměř 53 % elektřiny v Maďarsku dnes vyrábí jaderná elektrárna Paks.  V roce 2014 vlády Maďarska a Ruska uzavřely smlouvu o postavení dvou reaktorů Paks II, které by nahradily reaktory Paks z 80. let. Studie Candole Partners stavbu Paks II z ekonomických důvodů nedoporučuje.

Celý článek...
 
Špičkoví manažeři EDF žádají odklad rozhodnutí o jaderné elektrárně Hinkley Point
Pátek, 24 Červen 2016 00:00

Špičkoví manažeři společnosti EDF zaslali pod hlavičkou svazu FNCS (Fédération Nationale des Cadres Supérieurs de l’Énergie) předsedovi britského parlamentního výboru pro energetiku a změnu klimatu dopis s návrhem na odklad investičního rozhodnutí o jaderné elektrárně Hinkley Point. Hlavním důvodem je potřeba stabilizace společnosti Areva, která je hlavním dodavatelem reaktorů EPR navržených pro Hinkley Point.

Celý článek...
 
Společnost Exelon oznámila předčasné uzavření tří reaktorů
Středa, 15 Červen 2016 00:00

Americká energetická společnost Exelon Corporation zveřejnila na začátku června své rozhodnutí o předčasném uzavření tří reaktorů ve státě Illinois. Reaktor v elektrárně Clinton má být definitivně odstaven 1. června 2017, dva reaktory v elektrárně Quad Cities o rok později. Exelon podmiňoval další provoz reaktorů schválením legislativy, která by garantovala minimální výnosy z jejich provozu, do konce května letošního roku. Požadovaný zákon však nakonec v zákonodárném sboru státu Illinois nebyl předložen. 

Celý článek...
 
Podle šéfa „maďarského ČEZu“ se nové reaktory v Paksi nevyplatí
Středa, 08 Červen 2016 00:00

Generální ředitel dominantní maďarské energetické společnosti MVM Péter Csiba uvedl v rozhovoru pro Népszabadság, že neočekává vývoj cen elektřiny, který by zajistil návratnost investice do nových bloků v jaderné elektrárně Paks. Péter Csiba uvedl: „Před několika lety jsme předpokládali, že cena elektřiny se bude pohybovat mezi 90 a 100 eur za megawatthodinu. Cena ovšem klesla ke 30 eurům a nevidíme žádný důvod, proč by měla v budoucnu výrazně růst.“

Celý článek...
 
Agentura Bloomberg: Projekt jaderné elektrárny Hinkley Point je riskantní pro Velkou Británii i Francii
Čtvrtek, 02 Červen 2016 00:00

Ekonomický server Bloomberg.com shrnuje aktuální dynamický vývoj kolem projektu jaderné elektrárny Hinkley Point, nabizíme zkrácený překlad.

Británie usiluje o náhradu svých stárnoucích jaderných reaktorů a uhelných elektráren. Jako jednu  z hlavních cest vidí spolupráci s Francií na výstavbě nejdražší elektrárny v historii – jde o jaderný zdroj se dvěma reaktory EPR v lokalitě Hinkley Point na jihozápadním pobřeží Anglie. Celý projekt ovšem ohrožují technické a ekonomické problémy, které mohou přerůst v nákladný průšvih pro obě strany.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 34
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner