Ekonomika jádra
New York chrání své jaderné elektrárny před bankrotem
Sobota, 27 Srpen 2016 00:00

Ačkoli se mají obnovitelné energie v New Yorku v následujících letech masivně rozvíjet, mají zároveň miliardové subvence uměle udržet při životě tamní jaderné elektrárny. Do roku 2030 chce totiž město New York snížit emise CO2 až o 40 %.

Celý článek...
 
Britský kontrolní úřad k Hinkley Point
Středa, 10 Srpen 2016 00:00

Obnovitelné zdroje jsou levnější. Na této jednoduché formuli staví úřad National Audit Office (NAO) svůj nález ohledně plánované jaderné elektrárny Hinkley Point C ve své nové zprávě s názvem: „Jaderná energie ve Spojeném království“.

Celý článek...
 
Firma EnBW podala žádost o likvidaci ještě běžících jaderných elektráren
Pondělí, 01 Srpen 2016 00:00

Energetický koncern EnBW chce své dvě poslední, ještě provozované jaderné elektrárny v Phillipsburgu u Karlsruhe a Neckarwestheim (kraj Heilbronn) zlikvidovat okamžitě po jejich odstavení. O povolení požádala tato energetická firma příslušné ministerstvo životního prostředí. Informovala o tom samotná firma EnBW. „Tím bychom měli mít šanci, již v momentě odstavování elektráren začít hned s demontážními pracemi,“ sdělil zástupce firmy EnBW.

Celý článek...
 
EDF těsně schválila investici do projektu Hinkley Point, britská vláda si vzala další čas na rozmyšlenou
Pátek, 29 Červenec 2016 00:00

Správní rada EDF, která je nejvyšším výkonným orgánem společnosti, schválila 28. července ve večerních hodinách investici do britské elektrárny Hinkley Point. Deset členů rady hlasovalo pro, sedm bylo proti (všech šest zástupců odborů a jeden člen za menšinové akcionáře). Výstavba dvou reaktorů EPR za 18 miliard liber má být historicky nejdražší elektrárnou na světě. Ještě před hlasováním rezignoval na členství v radě jeden ze zástupců francouzské vlády Gerard Magnin, který s projektem nesouhlasil, zejména kvůli jeho finanční rizikům.

Celý článek...
 
Vývozní ambice Rosatomu a politika Kremlu
Úterý, 05 Červenec 2016 00:00

Podle článku agentury Reuters.
Společnost Rosatom byla založena v roce 2007 transformací Ministerstva atomové energetiky Ruské federace. Smyslem této operace bylo udělat z jaderných elektráren významný exportní artikl. Na první pohled se záměr daří naplňovat – Rosatom má aktuálně na stole zahraniční objednávky za 100 miliard dolarů, což je více než jeho západní konkurenti dohromady. Ovšem v řadě případů je pravděpodobnost uskutečnění projektů relativně nízká. Mimo jiné také kvůli obavě zájemců z využívání energetické spolupráce k prosazování zahraničně-politických cílů Kremlu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 35
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner