Ekonomika jádra
Finskému reaktoru Olkiluoto 3 hrozí další odklad, jaderný dozor identifikoval bezpečnostní problém
Pondělí, 25 Únor 2019 00:00

Projekt jaderného reaktoru EPR ve finském Olkiluotu, který staví francouzská společnost Orano (dříve Areva), čelí dalšímu problému. Finský jaderný dozor identifikoval bezpečnostní problém v primárním okruhu reaktoru. U kompenzátoru tlaku, který je umístěn v blízkosti reaktorové nádoby, byla zjištěna nepřípustná úroveň vibrací. Odpovědný pracovník jaderného dozoru Pekka Valikangas uvedl, že problém musí být odstraněn, aby bylo možné vydat povolení k provozu reaktoru. Jaderný dozor navrhl dvě varianty řešení, z nichž si vlastník reaktoru TVO a dodavatelská firma Orano mají vybrat.

Celý článek...
 
Ekonomická životaschopnost jaderné energetiky jenom klesá
Středa, 20 Únor 2019 00:00

Ministerstvo energetiky Trumpovy administrativy loni oznámilo spuštění mediální kampaně, aby se podle slov jednoho z úředníků bránilo proti „dezinformacím“ o jaderné energetice. Nezaznamenali jsme žádný prudký vzestup zpráv ve prospěch jádra – protože se prostě žádný nekoná.

Celý článek...
 
Spuštění finské jaderné elektrárny Hanhikivi se odkládá o čtyři roky
Pondělí, 18 Únor 2019 00:00

Toni Hemminki generální ředitel společnosti Fennovoima, které je investorem výstavby reaktoru ve finském Hanhikivi, oznámil začátkem února aktuální odhad spuštění na rok 2028. Podle jeho vyjádření probíhá v současné době úprava harmonogramu, která bude potvrzena během prvního čtvrtletí. Zahájení výstavby v roce 2021 a spuštění reaktoru v roce 2028 pokládá za realistické. Podle původního plánu měl být reaktor spuštěn v roce 2024.

Celý článek...
 
O dalším odkladu a navýšení ceny reaktoru EPR ve Flamanville se rozhodne v květnu
Středa, 06 Únor 2019 00:00

Francouzská společnost EDF, která staví reaktor EPR ve francouzském Flamanville, vydala na konci ledna prohlášení, že aktualizace termínu spuštění a celkových nákladů na výstavbu bude zveřejněna v květnu tohoto roku. Rozhodujícím faktorem bude rozhodnutí jaderného dozoru, v jakém rozsahu je nezbytné předělat vadné svary na potrubí sekundárního okruhu.

Celý článek...
 
Hitachi opouští projekt výstavby reaktorů v britské elektrárně Wylfa
Pondělí, 14 Leden 2019 00:00

Podle informací japonských médií má vedení společnosti Hitachi rozhodnout na svém lednovém zasedání o odstoupení od projektu výstavby dvou nových reaktorů v jaderné elektrárně Wylfa ve Velké Británii. Důvodem pro rozhodnutí má být neúspěch vyjednávání s britskou vládou o financování projektu. Podle návrhu Hitachi měla britská vláda zajistit půjčku několika miliard liber, která by byla splácena díky garantovaným cenám elektřiny.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 / 39
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner