Energetická politika
Ministr Kuba: závěry XVII. sjezdu KSČ splníme!
Neděle, 09 Červen 2013 00:00

Obyvatelé řady obcí mohou zanedlouho ztratit perspektivu svého rozvoje. Martin Kuba chce totiž najít místa pro další jaderné elektrárny. Na jednání vlády požadoval schválit zadání pro „Vyhledávací studii lokalit pro další rozvoj jaderných elektráren po roce 2040“ a dokončit ji příští rok. Vláda návrh nepřijala, ale ještě se k němu slovy premiéra vrátí.

Celý článek...
 
Podraz ministra Kuby: koncepci chce prosadit zákonu navzdory
Sobota, 01 Červen 2013 00:00

Nehorázným faulem se Státní energetickou koncepci (SEK) rozhodl prosadit ministr průmyslu Martin Kuba. Chce porušit zákon i obejít kolegy ve vládě, kteří k ní mají výhrady, a dosáhnout svého utajeně. Vzhledem k tomu, že jeho netransparentní návrh obsahuje například výběr lokalit pro stavbu nových jaderných elektráren, který by vybraným obcím desítky let bránil v rozvoji, není ani divu. Na SEK neexistuje ekonomická analýza dopadů, ani dle zákona nezbytné posouzení vlivů na životní prostředí.

Celý článek...
 
MŽP konečně posuzuje energetickou koncepci. Petr Nečas to dříve označil za „lunetický nápad“
Čtvrtek, 30 Květen 2013 00:00

Ministerstvo životního prostředí začalo posuzovat vliv návrhu Státní energetické koncepce na životní prostředí. Ekologické organizace varují před tím, aby šlo pouze o formální proces s předem daným závěrem. Trvají na tom, aby ministerstvo v souladu se zákonem zajistilo porovnání různých variant koncepce a výběr nejlepší z nich. Proto podaly i své vlastní pozitivní návrhy řešení. Současně trvají na odstranění nejvážnějších nedostatků koncepce, na které ve svých připomínkách již v loňském roce upozornilo 3.700 občanů.

Celý článek...
 
Jihočeské matky a Calla požadují přezkoumání souhlasného stanoviska k Temelínu
Úterý, 05 Únor 2013 00:00

Sdružení Jihočeské matky a Calla  podaly na Ministerstvo životního prostředí žádosti o přezkum souhlasného stanoviska „Nový jaderný zdroj v lokalitě Temelín“, protože hodnocení vlivů na životní prostředí proběhlo v rozporu se zákonem.  V průběhu procesu nebyly posouzeny všechny dopady projektu v rozsahu, jak jej ukládá zákon č. 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí.

Celý článek...
 
Jak se nový prezident postaví k Temelínu?
Čtvrtek, 24 Leden 2013 00:00

V prezidentské předvolební debatě před druhým kolem vyhrály soutěž o největší třaskavinu témata odsunu Němců a nesmyslné útoky na rodovou historii. Debata o minulosti tak možná přikrývá daleko důležitější názory na budoucí podobu státu a řada z nich má také slušně explozivní charakter.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí21222324252627DalšíKonec»

Strana 23 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner